Läti panka uuritakse seoses Donetski separatistide rahastamisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läti Rietumu pank.
Läti Rietumu pank. Autor/allikas: LSM

Läti finantsjärelevalve uurib Rietumu panka seoses kontoga, mida kasutatakse kogumaks raha Donetski separatistidele, teatas järelevalveameti kõneisik Laima Auza.

"Enne asja täpsemalt kommenteerimist peab finants- ja kapitaliturgude komisjon (FKTK) meedia teateid põhjalikumalt uurima, mis on põhjus, miks juurdlust alustati," sõnas Auza BNS-ile.

Viidates avalikule teabele, ütles ta, et Ühendkuningriigis litsentseeritud e-raha ettevõte PSI Pay LTD võib olla seotud raha kogumisega Donetski separatistidele. Seetõttu võib tema sõnul olla vajalik rahvusvaheline koostöö.

Auza lisas, et FKTK ei anna täpsemaid kommentaare ega tee oletusi enne kui kõik asjaolud on välja selgitatud ja panga ülekannete uurimine lõpule viidud.

Rietumu kõneisik Eleonora Gailisa ütles, et pank sai hiljuti teate, et seda võidakse kasutada Donetski separatistide rahastamiseks, mis on vastuolus Euroopa Liidu sanktsioonidega.

"Viidi läbi pangasisene uurimine ja selgus, et see pole tõsi," märkis Gailisa.

Tänavu juulis trahvis FKTK Rietumu panka 1,6 miljoni euroga Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioonide rikkumise eest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: