Mupo: ettepanek kesklinnas kodutute olukorda kontrollida tuli politseilt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Munitsipaalpolitsei Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna munitsipaalpolitsei kinnitusel tuli ettepanek kolmapäeval kesklinnas kodutute olukorda kontrollida politseilt. Politsei kinnitusel oli tegemist tavapärase reidiga kodutute olukorra kaardistamiseks.

Mupo pressiesindaja Meeli Hunt ütles ERR-ile, et kolmapäeval oli tegemist korralise kontrolliga.

"Oleme ka varem samalaadseid aktsioone koos politseiga või eraldi teinud. Kuna Keskturu ümbruse elanikelt on tulnud palju kaebusi, siis otsustati olukorra kaardistamiseks teha ühine reid," märkis Hunt ja lisas, et seekord tuli ettepanek koos välja minna just politsei poolt.

Politsei pressiesindaja Marie Aava ütles, et reid korraldati, kuna Keldrimäe asumi elanikelt on tulnud kaebusi kodutute kogunemise kohta Keskturu piirkonnas.

"Reidil osales ka munitsipaalpolitsei ja sotsiaaltöötaja, et kodutute olukorda kaardistada," märkis Aava.

Hundi sõnul on järgmisel nädalal plaanis samalaadne mupo ja politsei ühisüritus Kristiine linnaosas.

"Kolmapäeval ei olnud põhjust kedagi kuskile toimetada. Vajadusel toimetab politsei joobes inimesed kainenema, mupo on toimetanud inimesi nende nõusolekul ja soovi korral Kauge tänava sotsiaalmajutusüksusesse," selgitas Hunt.

Hunt märkis, et tavaliselt on sellistel aktsioonidel kaasas ka sotsiaaltöötaja, kes nõustab kodutuid võimalustest saada vältimatut sotsiaalabi, jagatakse infot sotsiaalsetest töökohtadest, varjupaikadest, sotsiaalmajutusüksustest, tasuta öömajadest, supiköökide asukohast ja pakutakse vajadusel õigus- ja võlanõustamisteenust.

Neljapäeval ja reedel toimub Tallinnas Eesti EL-i eesistumise suursündmus - digitaalvaldkonna tippkohtumine.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: