Kohus ei rahuldanud Halinga farmi hagi Tere AS-i vastu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Oliver Kruuda Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus ei rahuldanud Halinga Piimajõe farmi poole miljoni euro suurust hagi Oliver Kruuda juhitud Tere AS-i vastu.

 

Hagi kohaselt jättis Tere maksmata kaks arvet, mis mõlemad pärinevad 2015. aasta veebruarist ning farm nõudis hagis 244 129 eurot ja 225 870 eurot viivist.

Kohus leidis, et Halinga piimafarmil puudus alus Terelt hagis esitatud nõudele, sest nõuded Tere vastu olid lõplikult loovutatud DNB Pangale.

"DNB panga esindajad on oma hilisemaid ütlusi kallutanud Halinga kasuks, 2017. aasta DNB panga ütlused on vastuolus nende endi kirjavahetuse ja lepingutingimustega," ütles Tere endine juhataja Oliver Kruuda.

"Selline käitumismudel on pahatahtlik ja kõrvalekalduv headest kommetest ning väärib tähelepanu sarnaste situatsioonide varasemaks äratundmiseks," märkis ta.

Kohus leidis, et poolte nõuete loovutamise kokkuleppe (lepingu) puudumist ei tõenda AS-i DNB Pank kaks aastat hiljem ehk 22.02.2017 ja 02.03.2017 edastatud päringute vastused.

Kohtu hinnangul on nimetatud kirja sisu vastuolus nii lepingus ja lõpetamise kokkuleppes märgituga kui ka enne lõpetamise kokkuleppe sõlmimist panga ja hageja vahel peetud e-kirjavahetusega ning seetõttu ei saa vastuseid arvelduskrediidilepingu ja arvelduskrediidilepingu lepingu lõpetamise kokkuleppe tõlgendamisel arvestada.

Tere esitas mullu 18.aprillil kohtule kinnitamiseks võlausaldajate poolt vastuvõtmata saneerimiskava, kus 81 protsenti kreeditoridest hääletasid poolt, muuhulgas piimatootjad, kuid millele pangad hääletasid vastu.

Maag Grupp esitas selle aasta 15. märtsil konkurentsiametile koondumistaotluse Tere ja Farmi Piimatööstus ühendamiseks, mille amet rahuldas 4. juulil. Koondumise esimeses etapis jätkab Tere Farmi Piimatööstuse tütarettevõttena.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: