Europarlamendist lahkuv Lauristin ERR-ile: Tartusse võtaksin kaasa trammi

{{1508243280000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Teisipäeva õhtul andis ERR-i Brüsseli korrespondendile Johannes Trallale pika intervjuu europarlamendi saadiku kohalt Eestisse, Tartu volikokku naasev sotsiaaldemokraat Marju Lauristin. Intervjuu täismahus videot saab vaadata käesoleva artikli sees.

Enne valimisi ütles Lauristin, et kui ta osutub valituks Tartu volikokku, tuleb ta Euroopa Parlamendist ära. Seda kinnitas ta nüüd ka ERR-ile antud intervjuus.

Lauristin sai pühapäeval toimunud valimistel 1888 häält ja pääses volikokku. Tema asemel läheb europarlamenti ilmselt erakonnakaaslane Ivari Padar.

Pikas intervjuus rääkis Lauristin oma peamistest saavutustest ja tähelepanekutest Euroopa Parlamendis ning samuti eesmärkidest Tartu linnavolikogus. Näiteks Tartusse tooks ta Strasbourg'ist kaasa sealse trammiliikluse. Brüsselist ei soovi ta aga midagi Tartusse üle tuua.

Samuti andis ta hinnangu äsjaste valimiste tulemusele, mille puhul tõi ta muuhulgas välja selle, et EKRE ei saavutanud niivõrd suurt edu, kui prognoosid eeldasid. Samuti avaldas ta heameelt selle üle, et IRL pole poliitiliselt maastikult kadunud.

Oma europarlamendi tööst tõstis Lauristin kõige olulisemana esile seda, et ta on raportöör e-privaatsuse määruse eelnõule ning sellega seoses kujunevad tegevusrohketeks ka tema viimased tööpäevad eurosaadikuna.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: