Esimene lumi: üle Eesti enam kui sada liiklusõnnetust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1508996340000 | amCalendar}}

Neljapäeva hommikul kella seitsmest keskpäevani oli Eestis juhtunud rohkem kui sada liiklusõnnetust, millest mitmes oli oma osa ka suverehvide kasutamisel.

"Lumi tuleb alati üllatusena ning kõige paremini saab ootamatusega toime tulla, kui sellesse suhtutakse rahulikult. Ärge kiirustage, hoidke pikivahet ja valige sõidukiirus vastavalt teeoludele," soovitas PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe juhtidel aega varuda.

"Iga manööver on ohtlik ja võimalusel vältige möödasõite," lisas ta ja tuletas meelde, et enne sõidu alustamist tuleb puhastada auto klaasid, tuled ja peeglid ning soovitas päevasõidutulede asemel kasutada lähitulesid.

Auto, millel on suverehvid, soovitas Tikerpe kindlasti koju või tööle jätta.

"Enamuse õnnetuste puhul on kannatanuks vaid rahakott ning nendes plekimõlkimistes ja teelt väljasõitudes inimesed viga ei saanud," kommenteeris ta neljapäevaseid õnnetusi.

Keskpäevaks oli kaheksas õnnetuses inimene viga saanud. Kuuel juhul anti häirekeskusele teada takistusest teel, milleks enamasti oli puu.

Erinevates Eesti paigus on väljas suurem arv korrakaitsjad ning kõik patrullid keskenduvad suuresti liikluse rahustamisele ja teel hätta sattunud inimeste aitamisele.

Harjumaal ja Tallinnas pole raskeid õnnetusi juhtunud, küll aga oli mitmeid teelt väljasõite ja inimesi on viidud haiglasse kontrolli. Rakveres toimus paar plekimõlkimist ning Narvas pole õnnetusi olnud. Jõhvi kandis oli paar õnnetust, kus inimene sai viga, ning mitmeid teelt väljasõite, kus kõik reisijad jäid terveks.

Lääne prefektuuris võis libedus põhjustada kümmekond õnnetust ja teelt väljasõitu. Õnnetused on juhtunud kõikjal Lääne prefektuuris, vaid Hiiumaal pole ühestki õnnetusest teada antud. Suur osa õnnetustest olid teelt väljasõidud. Näiteks Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla 40. kilomeetril Risti alevikus juhtus õnnetus, kus juhitavuse kaotanud auto sõitis vastu ohutussaare äärt. Eesti lääneosas pole õnnetustest inimesed viga saanud.

Lõuna-Eestis oli lõunaks paarkümmend liiklusõnnetust, millest suurem osa olid suverehvidel teelt väljasõidud, kus inimesed viga ei saanud. Seni tõsisem liiklusõnnetus juhtus ennelõunal Põltsamaa linnas Viljandi maanteel, kus põrkasid kokku sõiduauto Toyota ja raskeveok Scania. Toyotas sõitsid emaga kaasa kaks algklassieas last, kellest üks viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Neljapäeva öösel laekus umbes 50 teadet kergemate liiklusõnnetuste kohta, milles inimesed kannatada ei saanud.

Öösel teatas maanteeamet, et Harju maakonnas Tallinna ringteel oli liiklus seoses raskete teeoludega liiklus häiritud.

Politsei teatas, et valmistub neljapäeval Lõuna-Eestis teeolude halvenemiseks täie tõsidusega, sest on kavas suverehvidega sõitjate liikumist piirata. Politsei läks varahommikul suurendatud koosseisuga Tartu tänavatele ja võtab esmajoones vaatluse alla linnadest väljuvad sõidusuunad.

Kontrollitakse sõidukite rehve ja kui rehvid on liiga viletsad, ei luba politsei juhtidel teekonda jätkata. Lõuna perefektuuri teatel võib selline nõue tunduda inimestele erakordne, kuid selle eesmärk on vältida ohtu.

Sõidukite rehve lubas politsei kontrollida ka Tallinnas ja Harjumaal.

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: