Laevakaitsjate kohtuprotsess jätkub süüdistaja kuulamisega

Laevakaitsjad Indias.
Laevakaitsjad Indias. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

India kohus kuulas esmaspäeval Eesti kodanikest laevakaitsjate advokaatide seisukohti ning jätkab protsessiga teisipäeval.

Esmaspäevasel kohtuistungil esitas Eesti laevakaitsjate advokaat oma seisukohad ning teisipäevaks on kavandatud riikliku süüdistaja argumentide kuulamine.

Indias on praegu kohal ka välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk, kes koos Eesti saatkonna konsuli Mats Kuuskemaaga on kohtunud ka Chennai vanglas viibivate laevakaitsjatega.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget 2013. aasta 18. oktoobril. Nende hulgas oli ka 14 Eesti kodanikku.

2013. aasta detsembris sai kogu laeva meeskond süüdistuse ebaseaduslikus tankimises, relvade ebaseaduslikus käitlemises ja ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.

Senini juba mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 2016. aasta 11. jaanuaril ja karistas laevakaitsjaid relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vangistusega. praeguseks on kohtuasi järgmises kohtuastmes.

Eesti ja India sõlmisid karistatud isikute üleandmise kokkuleppe, mis hakkas kehtima tänavu märtsis.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: