Paljassaare detailplaneering näeb ette hooneid, jahisadamat ja rannaparki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paljassaare detailplaneering näeb ette Paljassaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale tehissaare rajamist ning sinna kolme ärihoone ja jahisadama ehitamist, rannaparki ja linnusaart. Planeeringuga saab alates teisipäevast tutvuda Tallinna linnavalitsuses ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsuses.

K-Projekti koostatud töö näeb ette, et alale määratakse ehitusõigus kolme omavahel ühendatud tehissaare rajamiseks, kuhu on kavandatud üks kuni üheksakorruseline maa-aluse korrusega ärihoone, üks kuni neljakorruseline maa-aluse korrusega ärihoone ja üks ühekorruseline ärihoone.

Detailplaneeringu seletuskirjast ilmneb, et planeeringuala koosneb kolmest tehissaarest, mis moodustavad eraldi saarekestena ühtse kogumi nende ühise arhitektuurse identiteedi järgi.

Planeeringuala lõunasaarele luuakse rannapark ja kergliiklusteed, mille äärde tuleb jäätisekohvik ja paviljonid, ning luuakse tingimused välispordi harrastamiseks. Supelranda ei ole sinna kavandatud.

Niinimetatud rekreatsioonisaart peaks maismaaga ühendama hakkama tamm, mida mööda saavad sõita autod, kuid välja tuuakse ka võimalus silla abil ühendus rajada.

Planeeringuala põhjasaarele rajatakse hoone, mida saab kasutada kontsertide korraldamiseks. Idasaarele on aga ette nähtud ärihoone, mille ülemistele korrustele on kavandatud hotell ning alumised korrused on ärifunktsiooniga, sinna peaksid tulema kasiinod, restoranid ning kaubanduspinnad.

Lisaks kavandatakse piirkonda ka jahisadamat.

Tulevikuperspektiivina toob seletuskiri välja ka veetakso kasutuselevõtu, mis tehissaari teiste sadamatega ühendaks.

Piirkonna maakasutuse juhtotstarve on praegu kauba- ja tootmissadama maa. Detailplaneeringus tehakse aga ettepanek muuta see kaubandus- ja teenindusehitise maaks ning laiendada sama juhtotstarvet Tallinna lahe alal moodustatavatele tehissaartele.

Detailplaneeringu ettepaneku tegija ja tellija on sihtasutus Kasiinosaar, mida esindab Märt Sults.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: