Tallinna Sadam müüb Paljassaare sadama kinnistud maha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Sadam kavatseb oma tegevuse Paljassaare sadamas lõpetada ja pani sealsed kinnistud ja maaüksused enampakkumisele, sest ei pea piirkonnas kaubasadama pidamist enam mõistlikuks.

Tallinna Sadam teatas sel nädalal, et müüb elektroonilisel enampakkumisel osta.ee keskkonnas Paljassaare tee 28d asuva kinnistu, kus asub neljakorruseline haldushoone ja muud rajatised, ning Paljassaare tee 26b asuva maaüksuse, millel paiknevad sadamakaid, rööbasteed ja teised rajatised ning kinnistamisel tekkivad kinnistud või nende hoonestusõiguse.

Samuti pani Tallinna Sadam enampakkumisele Paljassaare raudtee R4 maaüksuse rööbasteede ja muude rajatiste ning kinnistamisel tekkivate kinnistute või nende hoonestusõigusega ning Paljassaare põik 1 kinnistu, kus asub muu hulgas varjend.

Tallinna Sadama kommertsjuht ja juhatuse liige Margus Vihman ütles ERR-ile, et Paljassaare sadam jääb perspektiivselt Tallinna linna elamukeskkonna arendamise piirkonda, mistõttu ei ole kaubasadama pidamine sellises asukohas mõistlik ega vastutustundlik.

"Tallinna Sadam on juba aastaid tagasi võõrandanud suurema osa sadama akvatooriumit ümbritsevatest maatükkidest. Praegusel juhul oleme alustanud meile allesjäänud varade realiseerimist, et see aastaid tagasi alguse saanud protsess lõpule viia ning oma tegevus Paljassaare sadamas lõpetada," lisas ta.

Vihmani sõnul ei ole Paljassaare sadam Tallinna Sadama jaoks juba aastaid olnud oluline tulude allikas ning ettevõte soovib oma tegevuste fookuse edaspidi suunata perspektiivsematele projektidele. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: