Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome võimud uurivad drooni abil sooritatud salakaubavedu Venemaalt

Soome võimude poolt tabatud droon, mida kasutati sigarettide smugeldamiseks.
Soome võimude poolt tabatud droon, mida kasutati sigarettide smugeldamiseks. Autor/allikas: Soome piirivalve/Yle

Soome piirivalve ja tolliamet uurivad praegu haruldast idapiiril aset leidnud smugeldamisjuhtumit, mis puudutab sigarettide lennutamist drooniga Venemaalt Soome.

Juhtumit hakati uurima juuli keskel, kui üks Lappeenranta lähistel elav kodanik teatas piirivalvele, et nägi, kuidas Venemaa suunast lendas Soome mehitamata õhusõiduk, vahendas Yle.

Esialgu hakkasid Kagu-Soome piirivalvurid juhtumit uurima kui piiririkkumist ja lennuliiklusreeglite rikkumist.

Hiljem aga leiti sama piirkonna metsast maha kukkunud droon, mille külge oli kinnitatud pakk sigarettidega. Põhjalikuma otsimise järel leiti metsast veel kaks pakki sigarettidega. Igas pakis oli umbes 15 plokki sigarette.

Seetõttu hakkasid võimuesindajad kahtlustama, et drooni abil on korraldatud sigarettide salakaubavedu ning juurdlusega ühinesid ka tolliametnikud.

Hetkel pole veel ühtegi kahtlustatavat tabatud.

Soome ametnike sõnul on tegu esimese juhtumiga, mis käsitleb drooni kasutamist idapiiril salakaubaveo eesmärgil. Samas mujal Euroopas on sarnaseid juhtumeid ka varem ette tulnud.

Piirivalve tuletab juhtumiga seoses ka laiemalt meelde, et piiri lähistel drooni kasutamine vajab spetsiaalset luba. Samal ajal palutakse kodanikel kahtlasest droonilennutamisest koheselt võimuesindajaid teavitada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: