Vene kohus mõistis Raivo Susi 12 aastaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1512984000000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Moskva linnakohus mõistis Eesti lennundusärimehe Raivo Susi süüdi spionaažis ning karistas teda 12 aasta pikkuse vangistusega range režiimiga koloonias, edastas Interfax.

Kohus mõistis Raivo Susi süüdi Venemaa kriminaalkoodeksi spionaaži käsitleva paragrahvi alusel ning mõistis talle 12 aasta pikkuse vabadusekaotuse range režiimiga koloonias, seisab esmaspäeval avalikustatud kohtuotsuses.

Interfax märgib, et kohtuprotsess ei olnud avalik.

Susi on kategooriliselt eitanud igasugust spioneerimist.

Susi advokaadi Arkadi Tolpegini sõnul leidsid kõik tegevused, milles FSB Susit süüdistas, aset aastatel 2004–2007.

FSB pidas Susi kinni eelmise aasta veebruaris Moskvas Šeremetjevo lennujaamas, kui ta oli teel Tallinnast Tadžikistani.

Susi ajas endise NSV Liidu alal laiaulatuslikku lennundusäri. Interneti allikate andmetel kuulub Susile mitu Eesti ettevõtet, mis tegelevad õppe-raktiivlennukite kokkupanemise, remondi, teenindamise ja müügiga.

Tema klientideks olid Venemaa, Suurbritannia, USA ja Lääne-Euroopa lennundusklubide miljonäridest liikmed. Ka rendib Susi firma Aerohooldus OÜ kaitseväele kahte õppehävitajat L-39.

Kaitsja: kohtuotsus tuleb vaidlustada

Arkadi Tolpegin ütles ERR-i raadiouudistele, et kohus tegi esmaspäeval teatavaks vaid kohtuotsuse resolutiivosa ning enne selle vaidlustamise otsustamist tuleb tutvuda otsuse põhjendustega.

"Minu isiklik seisukoht on, et kohtuotsus pole põhjendatud ning see tuleks vaidlustada. Edasikaebamise otsustab aga ikkagi Raivo Susi," märkis ta.

Tolpegini sõnul ütles ka Raivo Susi talle, et enne vaidlustamise otsustamist tuleb kohtuotsusega põhjalikult tutvuda.

Kaitsja kinnitusel võttis Susi esmaspäeval kohtuotsuse vastu piisavalt rahulikult. "See ei tekitanud temale mingit üllatust või šokki," märkis ta.

"Tema tervislik seisund on rahuldav. Mingeid tõsiseid kaebusi ta pole mulle vähemalt esitanud. Võiks isegi öelda, et ta on piisavalt uljas ja valmis enda edasiseks kaitseks," rääkis advokaat.

Tolpegini sõnul on plaanis nüüd koos Susiga kohtuotsus läbi arutada ja kui mitte esmaspäeval, siis kindlasti teisipäeval või kolmapäeval.

Tolpegini kinnitusel on ta Susi kriminaalasja teemal regulaarselt telefoniühenduses ka Eesti konsuliga.

"Mulle teadaolevalt külastab konsul Susit regulaarselt kord nädalas või kord kahe nädala jooksul," märkis ta. 

Eesti välisministeerium: konsul kohtub Susiga sel nädalal

Välisministeerium ei ole kohtuotsust veel kirjalikult näinud, ütles välisministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova ERR-ile.

"Oleme teadlikud kohtuotsusest. Konsul on regulaarselt Raivo Susiga kohtunud. Järgmine kohtumine on plaanis selle nädala lõpus," märkis Kamilova.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: