Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Halb ilm on seganud Tallinna-Pärnu maantee kolmerealise lõigu ehitamist

Halva ilma tõttu on veninud ehitustööd Tallinna-Pärnu maanteel üheksa kilomeetri pikkusel Ääsmäe–Kohatu lõigul.

"Nii teelõik kui ökodukt valmivad detsembrikuu jooksul. Keeruliste ilmastikutingimuste tõttu on tööd viibinud ning haljastustööd lükkuvad kevadesse," ütles teisipäeval ERR-ile maanteeameti Põhja regiooni ehitusosakonna projektijuht Martti Lilleste.

Tallinna-Pärnu maanteel üheksa kilomeetri pikkusel Ääsmäe–Kohatu lõigul algasid neljapäeval 2+1 sõiduradade ehitustööd aprillis.

Rajati uued juurdepääsu- ja hooldusteed ning tagasipöördekohad, tagamaks kohaliku liikluse ühendus olemasoleva teedevõrgustikuga ja juurdepääs teeäärsetele kinnistutele.

Lisaks on valminud Kohatu lähedale uus 50-65 meetri laiune kahest teraskaarest koosnev ökodukt metsloomade ohutuks maantee ületamiseks. Kogu ehitatav teelõik ääristatakse ulukitaraga, et takistada metsloomade pääsu maanteele.

Objekti projekteerija oli Tinter-Projekt OÜ. Ehitustööde teostaja on Nordecon AS, omanikujärelvalvet objektil teostab Sweco EST OÜ. Tööde maksumus on 13 miljonit eurot, millest 85 protsenti kaasrahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Ehitustööd oli planeeritud lõpetada sel sügisel.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: