Töötukassa uue aasta kulud on 455 miljonit ja tulud 465 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötukassa.
Töötukassa. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Töötukassa nõukogu kinnitas kolmapäeval järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse kuludeks 454,8 miljonit eurot ja tuludeks 465,4 miljonit eurot.

Vastavalt prognoosile laekub kindlustusmaksetest töötajate sihtfondi 119,1 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondi 64,1 miljonit eurot.

Töötuskindlustushüvitisteks näeb eelarve ette 58,4 miljonit, koondamishüvitisteks 14,7 ning tööandja maksejõuetushüvitisteks 3,9 miljonit eurot.

Hüvitistelt makstakse sotsiaalmaksu 13,7 miljonit eurot. Töötukassa tegevuskuludeks on eelarves 45,4 miljonit eurot.

Tööturuteenustele on järgmiseks aastaks planeeritud 67,1 miljonit eurot, sealhulgas 26,4 miljonit Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist ja 0,25 miljonit Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist ja Euroopa Regionaalarengufondist rahastatavast Interreg Eesti-Läti piiriülese koostöö programmist.

Kulud kindlustushüvitistele, toetustele ja tööturuteenustele on kokku 409,4 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aastaga kasvavad kulud hüvitistele ja teenustele 127,7 miljoni euro võrra.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: