Pühad ühistranspordi liikluses: tihedam bussigraafik, rohkem rongivaguneid ({{commentsTotal}})

Foto: URMAS LUIK/PÄRNU POSTIMEES/SCANPIX

Ühistranspordiettevõtted suurendavad juba reedest oluliselt nii busside, rongide kui parvlaevade reisijateveo mahtu, sest saabuvad pikad jõulupühad panevad inimesed rohkem liikuma.

Lux Expressi kommertsjuhi Märt Sibriku sõnul on kõige suurem koormus Tallinn-Tartu liinil, kus enamik kohtadest bussides on saabuvaks nädalavahetuseks juba välja müüdud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pühade ajal on need ajad, kus ka päev varem võib juhtuda, et piletid on juba müüdud. Selle aasta pühad, nagu me näeme, on kindlasti väga intensiivsed, seetõttu on meil pühade-eelselt 12 lisaväljumist suisa ja pühade lõpuks 26. kuupäeval samuti püüame lisada neid nii palju, et kõik soovijad saaksid ära veetud," ütles Lux Expressi kommertsjuht Märt Sibrik.

Sibrik selgitas, et kõige suurem koomus pikkade pühade ajal langeb just vabade päevade algusele ja viimasele päevale.

Go Busi arendusjuht Kaur Sarv täiendas, et tegelikult muutub pühade eel liiklus tihedamaks nii paljudel Eesti linnadevahelistel kui ka maakondlikel liinidel.

"Pühade eel on liiklus oluliselt tihedam ja pühade ajal meil on maakonnaliinides pühadegraafik ka. Selle kohta saab kõige uuemat infot maaanteameti kodulehel peatus.ee. Need bussid, mis ei sõida iga päev, nende puhul tasub eriti vaadata sealt, sest pühade ajal on neil teisusguguine liikumisgraafik," soovitas Sarv.

Elroni rongid sõidavad tavapärase graafiku järgi. Kui pühad langevad tööpäevadele, siis kehtib rongliikluses pühapäevane graafik.

"No ikka on rohkem reisijaid ja sel aastal on ka pühad üsna pikad. Nii et homme ja laupäeva hommikul samamoodi paljud inimesed sõidavad. Aga loomulikult on meil liinil enamasti suuremad rongid ja me oleme ka siin väljumisi lisanud, mis igal aastal kindlasti jälle seda probleemi vähendab," lisas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Ka parvlaevaliikluses mandri ja suursaarte vahel on juba alates reedest rohkem reise ning ka siin soovitab TS Laevad piletid ette osta.

Eesti Raudtee kinnitusel on Moskva-Tallinna liinil suurenenud nõudluse tõttu alates reedest rongikoosseisus senise seitsme asemel viieteist vagunit.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: