Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pilpaküla hurtsikutes elanud kitsekari leidis uue kodu

Reede õhtul konfiskeerisid veterinaar- ja toiduameti (VTA) ametnikud ning loomakaitsjad Tallinna külje all Pilpakülas Suur-Sõjamäel seadusevastase kitsekirja. Lennujaama lennuraja lõpust vaid mõnesaja meetri kaugusel asuvais hurtsikuis elas 28 looma, kes leidsid endale uue kodu Läänemaal Ranna Rantšos.

Pilpakülas kitsesid kasvatanud Boriss on olnud veterinaarametnikele pinnuks silmas juba aastaid. Pooleteise nädala eest sai aga ameti mõõt täis, kui Tallinna lennujaama tagusest hurtsikute rajoonist leidsid loomakaitsjad talle oodanud murtud seljaga kitse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Viisime ta kliinikusse ja seal selguski, et tal on selgroomurd, aga seal ei õnnestunud päästa ei talle ega kitse. Sellest me andsime uuesti VTA-le teada ja pärast seda anti kitsed üle Rae vallale, kes loovutas nad Eesti Loomakaitse Liidule," rääkis liidu Harjumaa piirkonna juht Katrin Lehtveer.

Pilpakülas elasid kitsed väikestes kütmata hurtsikutes, millel puudus elektri- ja veeühendus.

"Loomad on siin sellises seisus, sõnniku ja pori sees, et mingist loomapidamisest siin midagi välja ei tule. Nad on jäänud siin auto alla, nende sõrad on hooldamata. Nad on natuke kondilises konditsioonis ka. Nad tahaksid kindlasti väikest parasiitide kuuri saada. Loomulikult profülaktilised tervisemenetlused olukorra selgeks tegemiseks tuleb teha uuel omanikul, kellele need loomad üle antakse," selgitas VTA Harjumaa keskuse juhataja Vladimir Vahesaar.

Kuigi Boriss ei soovinud oma kitsedest loobuda, võeti kesistes oludes elanud loomad temalt jõuga. Seda peab veterinaaramet mehele piisavaks karistuseks.

"Kui nüüd trahvidest rääkida, siis mis trahvi te loodate siit saada. Kui me võtame mõne puulopi kaasa, ongi see tasu selle trahvi eest. Siin on number üks asi päästa loomad," ütles Vahesaar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: