Viljandimaal käivitub tervishoiualane pilootprojekt ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Viljandimaa inimesed ning tervishoiu- ja sotsiaalteenuste pakkujad osalevad sotsiaalministeeriumi algatatud pilootprojektis PAIK, mille eesmärk on töötada välja inimese vajadustest lähtuv tervishoiu- ja sotsiaalteenuste mudel, mis tähendab, et ühe inimese tervise nimel peavad omavahel nõu näiteks nii tema perearst, sotsiaaltöötaja kui ka apteeker.

Praegu ajavad näiteks koduõde ja apteeker sama inimesega töötades pigem oma rida ega jaga omavahel teadmisi. Koos töötades moodustaksid nad aga igale inimesele lähtuvalt tema vajadustest individuaalse tiimi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tuginedes Viljandimaa inimeste vajadustele tehtud analüüsile, lõid projekti elluviijad koostöö näitlikustamiseks sihtgruppe iseloomustavad isikud Marta ja Ülo.

"Näiteks üks persoon on Marta, kellel on krooniline diabeet ja jalahaavandid. Ja temaga suhtlejad on nii sotsiaaltöötaja, apteeker, perearst, eriarst. Praegune probleem on see, et väga sageli see suhtlemine ja Marta aitamine toimub koordineerimatult, on päevi, kus käiakse tema juures mitmekesi ja on päevi-nädalaid, kus ei käi keegi tema juures ja on kordi, kus ilmselt ainukene abistaja või lahendusetooja on kiirabi. Ja sellist olukordade lahendamiseks olekski mõistlik panna need tiimid omavahel suhtlema," selgitas Viljandi haigla juht Priit Tampere.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane sõnas, et tervishoiu- ja sotsiaalteenuste pakkujate koostöö tulemusel võivad väheneda ka juhtumid, kus erakorralise meditsiini osakonda või eriarsti juurde satuvad inimesed, keda saaks ravida perearst.

"Viljandi piloodi ühe tulemusena me loodame, et saab valmis selline lahenduste kohver, me ei suru seda jõuga peale, aga kui teised maakonnad vaatavad, et Viljandis selline lahendus selliste meetoditega toimis ja kui inimesed on lahkelt nõus jagama oma kogemust, et siin me tegime sedapidi, siin olid sellised karid, neid tasub vältida, ma usun, et ka teised maakonnad võtavad selle kasutusse," arvas Laane.

Projekt käivitatakse Viljandimaal tuleva aasta sügisel.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: