Californias on kanepi tarvitamine alanud aastast legaalne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA-s Californias avasid esmaspäeval uksed esimesed jaekauplused, mis müüvad legaalselt kanepit mittemeditsiiniliseks otstarbeks.

Kanepi tarvitamise ja müümise toetajate sõnul saab Californiast maailma suurim turg, kus kanepit meelelahutuslikul eesmärgil müüakse, vahendas The New York Times.

Kauplemine kanepiga on USA-s mitmel pool ebaseaduslik. Näiteks Oaklandis said kliendid aga esmaspäeva hommikul narkootikumid paberkotti pakitult kätte juhiloa ettenäitamisel. Hommikul kell 6 avatud kaupluse juures ootas järjekorras ligi 200 inimest.

"Avanemas on täiesti uus maailm," ütles 48-aastane Diana Gladden, kes ostis kanepit endale ja enda vanematele. "Mu ema, kes on väga range baptist, arvab nüüd, et see on normaalne, sest see on seaduslik," lisas ta.

Üks klient lahkus kauplusest aga enam kui tuhande dollari väärtuses kanepiga.

Meditsiiniliseks otstarbeks on kanep olnud Californias seaduslik juba enam kui 20 aastat, kuid selle täielik seadustamine osariigis on uus teetähis riigis kiiresti kasvavale kanepitööstusele.

Nüüd müüakse kanepit legaalselt kogu USA läänerannikul, lisaks Alaskas.

California seadusandlus piirab aga kanepit müüvate kaupluste arvu vaid mõnele osariigi linnale, näiteks müüakse kanepit Berkeleys, Oaklandis, San Joses ja San Diegos. Peagi peaksid hakkama litsentse välja andma ka San Francisco ja Los Angeles.

California kanepikontrolli büroo pressiesindaja Alex Traverso ütles, et osariigis on esmaspäeva seisuga antud litsents kanepi müümiseks meelelahutuslikul eesmärgil umbes sajale kauplusele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: