Majandusministeeriumi endine hoone Tallinna vanalinnas läheb müüki

Majandusministeeriumi hoone foto: Wikipedia
Majandusministeeriumi hoone foto: Wikipedia

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) plaanib endise vanalinnas Harju tänaval asuva majandusministeeriumi hoone maha müüa, rahandusministeeriumi vanasse majja võib tulla aga riigigümnaasium.

Augustis kolisid viis ministeeriumi kokku Suur-Ameerika tänavas asuvasse majja. .

Superministeeriumiks ristitud hoonesse kolisid kokku justiits-, rahandus-, sotsiaal-, haridus- ja majandusministeerium. Sotsiaalministeeriumi endised kesklinnamajad Gonsiori ja Kollasel tänaval müüdi enampakkumisel 3,8 miljoni euroga maha ja sinna tuleb kortermaja ning mõned äripinnad.

Rahandusministeeriumi kasutuses olnud hooned Endla ja Lõkke tänaval seisavad peaaegu tühjana, väljaarvatud mõned laoruumid.

Justiitsministeeriumi hooned Tõnismäel on tühjad ja neile kasutuse leidmiseks käib analüüs.

Haridusministeeriumi Tõnismäe maja on endiselt ministeeriumi käsutuses ja ministeerium on otsustanud ka loobuda RKAS pakutavast haldusteenusest, kuna nii on nende hinnangul soodsam.

RKAS-i on kinnisvaraportfellis kokku 1,4 miljonit ruutmeetrit suletud pinda, sellest 400 000 ruutmeetrit Tallinnas ja Harjumaal.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: