Fotod ja virtuaaltuur: tee kaasa ringkäik superministeeriumi hoones

{{1501060980000 | amCalendar}}

Kolmapäeval kasutusloa saanud nelja ministeeriumi ühishoones on viimistlustööd lõppemas, ministeeriumid alustavad sissekolimist järgmise kuu algusest ning üleminek uutesse paikadesse kestab augusti lõpuni.

Hoone, kuhu kolivad justiits-, rahandus-, sotsiaal-, majandus ja osaliselt haridusministeerium, on 14-korruseline, ehitatud kahe tornina ja ühendatud omavahel galeriiga. Maapinnast allpool asuv tasand on pigem teenindusala ning seal asuvad laod, arhiivid, hoiuruumid ning söökla.

Esimene korrus on plaanitud esinduslikuks: fuajee peasissekäik avaneb Suur-Ameerika tänavale ja korrust sisustavad pressi- ja nõupidamisruum ning kohvik.

Ruumid kuni teise korruseni on ühiskasutusteks. Lisaks asuvad teisel korrusel ka mängutoad, kus vanemad saavad lastel tööd tehes silma peal hoida. Seejuures eraldi hoidjaid ei tule.

Ministeeriumite jaotus kahe torni vahel selgus loosi teel

Hooned on jaotatud nelja ministeeriumi vahel ning see, kus korrustel mingi ministeerium paikneb, selgus loosi teel.

Igal valitsusasutusel on majas teemavärv, mis peaks sümboliseerima nende valdkonda ja aitama inimestel aru saada, millises hooneosas nad viibivad. Eristamiseks kasutatakse vastavas toonis toole, laudu ja muid sisustuselemente.

Esimeses tornis kolmandast kuni kuuenda korruseni hakkab tegutsema justiitsministeerium ning nende värviks on punane. Samas hoones seitsmendast kuni 14. korruseni seab end sisse rahandusministeerium, mille ruumid saavad oranži värvilahenduse.

Teise torni kolmandast seitsmenda korruseni haarab enda alla kollane sotsiaalministeerium, kaheksandal korrusel hakkab paiknema roheline - tärkamisele viitav - haridusministeerium.

Ülejäänud korrused saab endale majandusministeerium, mille motiiv on samuti punane nagu justiitsministeeriumilgi, kuid toon on teistsugune.

Avatud büroo ja moodne töökeskkond

Tööpaika iseloomustab avatud keskkond ja korrused on enamjaolt identsed. Kontorilauad asuvad ruumis koos avatud kontorina. Siiski on inimestel võimalus kasutada ülesannete täitmisel vastavalt oma tahtele nii ühiseid pehmeid istumisaluseid kui ka toolide ja laudadega eraldatud kabiine.

Sotsiaalministeeriumi osas rakendatakse tegevuspõhise kontori ideed ning töötajatel täiesti kindlat töölauda ei saagi olema. Igal korrusel asub ka oma köök.

Rohkem eraldatust on korrustel, kus asuvad ministrite kabinetid ja nõupidamisruumid.

Parkimiskohti kõigile ei jagu

Planeeritud on 260 parkimiskohta, mis hakkavad asuma kahel tasandil, kuigi hoones on planeeritud tööruume maksimaalset 1005 inimese tarvis.

Probleem tuleneb projektijuhi sõnul detailplaneeringust. Samas lisas ta, et ministeeriumid hakkavad kohti rentima ümberkaudsetest parklatest.

Tavainimesed fuajeest edasi ei pääse

Projektijuhi sõnul hakkavad inimesed pääsema kuni administraatorini ja sealt edasipääsemiseks on vaja kas saatjat või eraldi luba.

Ühishoone investeeringu mahuks oli 25-30 miljonit eurot, mille tegi erasektor. Riik hakkab hoonete valmimisel büroopinda rentima. Seega ühishoone rajamine suurt ühekordset kulu riigi rahakotile ei too ning riigi eelarvetasakaalu ei mõjuta. Riigihanke viis läbi ja ehituse ajal teostas järelevalvet RKAS.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: