Muinsuskaitse nõue: linnahall olgu puhastatud hiljemalt 1. juuniks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muinsuskaitseamet saatis Tallinna linnahalli haldavale aktsiaseltsile ametliku hoiatuse, kus andis teada, et hoone tuleb grafitist puhastada hiljemalt 1. juuniks.

"Tuletame meelde, et tegu on hoone omaniku teadmisel teostatud ebaseadusliku seinamaalinguga, mille likvideerimise vajadus oli teada alates 7. septembrist, kuid fassaade hakati puhastama alles 25. septembril ning puhastustöid lõpule ei viidud, vaid need lõpetati 13. oktoobril 2017. aastal muinsuskaitseametile teadmata põhjustel. Kogu selle ajaperioodi vältel oli võimalik puhastustöid teostada, ilmastikust tulenevad takistused puudusid," seisab muinsuskaitseameti kirjas.

Tallinna Linnahalli AS teatas varasemas kirjas muinsuskaitseametile, et kogu hoone grafitist puhastamise maksumus jääb vahemikku 15 000 - 20 000 eurot ning puhastamine oleks ebamõistlik maksumaksja raha raiskamine.

"Muinsuskaitseamet nõustub, et hoone grafitist puhastamine on kuludega seotud, kuid arvestades avalikku huvi, hoone paiknemist äärmiselt külastatavas ja vaadeldavas asukohas on mälestise seisund, sh selle rikkumata välisilme, väga olulised," vastas amet reedel teele läinud vastuses.

Amet lisas: "Viide ebamõistlikust maksumaksja vahendite kulutamisest on siinkohal kohatu. Tuginedes avalikele allikatele ei ole mälestise omanik pidanud paljuks 2017. aastal teostatud ebaseaduslikele seinamaalingutele kulutada 30 000 eurot."

Muinsuskaitseameti pressiesindaja ütles ERR-ile täpsustuseks, et talvel takistab hoone puhastamist külm.

Linnahalli lääneküljele grafiti tegemise osas on prokuratuur muinsuskaitseameti avalduse alusel algatanud kriminaalmenetluse. Uuritakse maalimise organiseerinud PRDS Eesti OÜ tegevuse seaduslikkust.

"Selles kriminaalasjas on hetkel endiselt käsil kõigi asjaolude väljaselgitamine ning seetõttu ei ole praegusel hetkel ajakirjandusega uut infot jagada võimalik," ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja reedel ERR-ile.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: