Tallinna linnahalli grafiti osas algatas prokuratuur kriminaalmenetluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Linnahalli grafiti.
Linnahalli grafiti. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Tallinna linnahalli lääneküljele grafiti tegemise osas on prokuratuur muinsuskaitseameti avalduse alusel algatanud kriminaalmenetluse. Uuritakse maalimise organiseerinud PRDS Eesti OÜ tegevuse seaduslikkust.

Kinnitame, et kõnealuses juhtumis laekus avaldus, mis sisaldab kuriteole viitavaid andmeid, ütles ERR-ile prokuratuuri pressiesindaja.

Selle kontrollimiseks on tema sõnul alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku 204. paragrahvi tunnustel, mis on algfaasis. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Põhja prefektuur.

204. paragrahv käsitleb kultuurimälestise, museaali ja muuseumikogu rikkumist ja hävitamist. Karistusena seisab kriminaalkoodeksis sellise teo eest kuni viieaastene vangistus, juriidilisele isikule on ette nähtud rahaline karistus.

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ütles ERR-ile, et nad soovisid algselt väärteomenetluse algatamist Tallinna Linnahalli AS-i suhtes, kuid nad põhjendasid ameti jaoks toimunut ning kuna grafiti tegemine toimus nende kirjaliku nõusolekuta, siis piirdusid nad ettekirjutusega.

Ettekirjutus näeb Raie sõnul ette seda, et Tallinna Linnahalli AS peab teatud aja jooksul kogu hoone grafitist ja muudest sodimistest puhastama ja tagama kaitsealuse objekti säilimise ja heakorra territooriumil.

PRDS Eesti OÜ katkestas oktoobri keskel linnahalli lääneküljelt maalingute maha pesemise. Ettevõtte juhatuse liige Rene Leet teatas, et firma kaktestab lepingulised tööd, sest ei saanud riigikogu kultuurikomisjonilt luba maalingut säilitada.

"Lõpetasin Tallinna Linnahalli EV 100 supergraafika seinamaalingu maha pesemise lepingu, sest riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must koos oma komisjoniga ei saa midagi teha kollektiivse pöördumise heaks," kirjutas Leet sotsiaalmeedias. "Kas tõesti? Üle tuhande inimese annab 85 tunniga digiallkirjad, et linnahalli seinamaalingud saaksid lõpuni viidud ja säiliksid, kuni tehakse remont või midagigi selle suure kolliga seal mere kaldal aga teha ei saa midagi."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: