Maakondlikud omavalitsusliidud on kaotanud haldusreformi järel oma tähtsuse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: ERR

Hiiumaa omavalitsusliit lõpetab oma tegevuse ja Läänemaal lähevad omavalitsuste ühised ülesanded Lääne-Eesti arenduskeskuse alla.

Kui enne haldusreformi oli Hiiumaal neli valda, siis nüüd on järel üks. Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et Hiiumaa omavalitsuste liit lõpetab selle tõttu tegevuse.

Rand ütles, et omavalitsuste liidu tegevustest peamine oli erinevate maakonnaüleste teemade koordineerimine ja omavalitsuste vaheline koostöö.

"Teise, võib-olla väga konkreetse näitena tuleb kohe ette korraldatud jäätmeveo hanke ettevalmistamine, mida Hiiumaal näiteks eelmisel perioodil viiski läbi omavalitsuste liit," lausus Rand.

Rand käis välja idee kõiki Lääne-Eesti saari hõlmavast liidust. Vormsi vallavanema Tanel Viksi sõnul näeb Vormsi aga parema lahendusena koostööd teiste väikesaarte Kihnu ja Ruhnuga.

Läänemaa omavalitsuste liit säilib juriidilise kehana, et hallata olemasolevaid projekte. Sisuline koostöö koondub Läänemaal omavalitsuste poolt loodud sihtasutusse Lääne-Eesti arenduskeskus, mis tegeleb ka mitme varem maavalitsuse ülesandeks olnud teemaga.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i teleuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: