Politseil ei õnnestunud kopterile ka teisel katsel ostjat leida

Müügil olnud kopter.
Müügil olnud kopter. Autor/allikas: PPA

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) pani möödunud sügisel oksjonikeskkonnas osta.ee müüki heas seisukorras helikopteri alghinnaga 350 000 eurot, kuid hoolimata pakkumistähtaja pikendamisest ei leidnud õhusõiduk ostjat ka seekord.

Kopteri Enstrom-480 pani PPA müüki mullu 13. novembril. Tegu on turbiinmootoriga kopteriga, mis oksjoniinfo kohaselt sobib vaatlusteks, huvilendudeks või väljaõppeks.

Oksjoni tähtaeg oli esialgu 11. detsembril, kuid selleks ajaks ostjat ei leitud. Tähtaega pikendati kuni 16. jaanuarini, kuid teisipäeval kella 12-ks, mil oksjon lõppes, ei olnud ühtegi pakkumist tehtud.

"Kopter on soetatud keskkonnainspektsiooni poolt uuena, hiljem antud üle politsei- ja piirivalveametile," selgus oksjonikeskkonnast.

Garantiid ega tagasiostuvõimalust PPA ostjale ei pakkunud.

350 000-eurose alghinnaga kopteri saanuks kohe välja osta 500 000 euroga.

PPA on varem kopteri müümist ERR-ile põhjendanud vajadusega rahastada seirelennuki ostu. Oksjonikeskkonda kasutati müügiks seepärast, et riigivaraseaduse kohaselt tuleb vara müüa avalikul enampakkumisel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: