Prügifirma põhjendab kehva teenust autojuhtide puudusega

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Harjumaa Harku valla inimesed on rahulolematud, sest jäätmekäitlusfirma Eesti Keskkonnateenused ei täida prügiveolepingut. Ettevõte toob vajakajäämiste põhjusena esile selle, et väga raske on leida häid prügiautojuhte. Harku vallavalitsus on probleemiga kursis ja kaalub võimalust korraldada valla jäätmeveole uus riigihange.

Kiirelt kasvavas Harku vallas kurdavad paljud inimesed selle üle, et juba suve algusest saadik toimub prügivedu nii nagu jumal juhatab, aga mitte nii nagu leping ette näeb. Intervjuust rahulolematud keelduvad, kuid ilma kaamerata on jutt sarnane - inimestele tundub, et ettevõte Eesti Keskkonnateenused esitab konteinerite tühjendamata jätmisele tihti otsistud põhjuseid, ka pärast graafikujärgset hilinemist esitatud lubadustest ei peeta kinni ja vald ei võta inimeste muret tõsiselt. Vald on prügiveo korraldamise andnud Harjumaa Ühisteenuste Keskusele, vahendab "Aktuaalne kaamera".

"Viimase paari kuu jooksul oleme teinud päris mitmel korral märgukirju ja ettekirjutusi ja nõudnud paremat tööd või tasuta tööd. Viimase kuu jooksul on asjad hakanud natuke paremaks muutuma. On päevi, kus me näeme, et sellist tühjendamata konteinerimahtu üldse ei ole," ütles Harjumaa Ühisteenuste Keskuse juht Tõnu Tuppits.

Tuppitsa kinnitusel kinnitusel jättis ettevõte mõni kuu tagasi täitmata umbes 10 protsenti lepingu mahust. Eesti Keskkonnateenuste juht Argo Luude tunnistab probleeme.

"Tahaks vabandada klientide ees nii Harku vallas, kui ka teistes valdades, kus me ei ole suutnud osutada kvaliteetset teenust ja täna tuleb tõesti tunnistada, et meie väga suur probleem täna on tööjõupuudus. Küsimus ei ole täna enam palkades," rääkis Luude.

Luude rääkis, et tänane prügiautojuhi palk on umbes 2500 eurot.

Harku vallavalitsuses peetud keskkonnakomisjoni istungil otsustati, et esialgu jätkatakse praeguse vedajaga, sest tööjõupuudusega on hädas ka teised prügifirmad. Seega pole kindlust, et uus luud pühib paremini.

Harku valla keskkonnakomisjoni esimees Kaido Kruusoja ütles, et lepingu lõpetamine tooks kaasa hoopiski rohkem probleeme.

"Uue hanke tegemine - see võtab aega, kõik need load ja asjad. Mis puudutab sanktsioone, siis neid väga palju ei ole, aga hetkel meile tundub siiski, et tuleb leida kompromiss, kuidas selle asjaga edasi minna," rääkis Kruusoja.

Vallavalitsus soovitab harkulastel ka neile teada anda, kui prügivedu ei tomi, panna konteineritele oma aadress ja sujuvamaks infovahetuseks anda prügivedajale oma telefoninumber ja meiliaadress. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: