Jaško: Eesti kuvandit rikkuda püüdev info tuleb neutraliseerida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Martin Jaško (paremal) ja Artur Tooman
Martin Jaško (paremal) ja Artur Tooman Autor/allikas: ERR

Valitsuse strateegilist kommunikatsiooni juhtiva Martin Jaško sõnul puutub Eesti vaenuliku mõjutustegevusega kokku igapäevaselt ning seetõttu tuleb vastavate sõnumitega tegeleda iga päev.

Jaško rääkis ERR-i venekeelse uudisteportaali veebisaates, et stratkomi eelarve riigikantseleis kasvab 60 000 euro pealt 800 000 eurole aastas ja seda arvestades just üldist julgeolekupoliitilist olukorda maailmas.

"Büroosse võetakse ametisse kaheksa uut strateegilise kommunikatsiooni eksperti. Mitte kõigil neist ei ole emakeeleks eesti keel. Hiljemalt käesoleva aasta lõpuks on kõik eksperdid ametis," märkis ta.

Jaško sõnul võetakse tööle analüütikud ja kommunikatsiooni planeerijad.

"Rahvus ei oma siin mingit tähtsust. Juba täna töötavad siin inimesed, kelle emakeel ei ole eesti keel," ütles ta.

Jaško sõnul on ekspertide ülesanne vahendada Eesti ametlikku positsiooni olulistes küsimustes, kuid seda ei saa pidada propagandaks.

"Valitsuse kommunikatsioon on vaid üks hääl teiste hulgas. Me ei kavatse tekitada uudisvoogude monopoli. Stratkomi ülesanne ongi kujundada seisukohad ja valida variandid selle sihtauditooriumini viimiseks, kuid see pole propaganda ega ka kontrapropaganda," märkis Jaško.

Jaško hinnangul Eestile sõjalist ohtu ei ole, kuid Eesti kuvandit rikkuda püüdvaid mõjutustegevusi võib täheldada.

"Igapäevaselt puutume kokku vaenuliku mõjutustegevusega teiste riikide poolt. See pole mingi saladus, et me räägime oma idanaabrist," nentis Jaško.

"Tuleb laiemalt vaadata, mis on sellise tegevuse eesmärk. Infosõjas on ohud üleval jätkuvalt ja me tõstame oma valmidust sellistele ohtudele vastu seista," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: