Fotod: Selver ehitab oma Pelgulinna poe naabrusse järgmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Selver ehitab Tallinnas oma Pelgulinna poe külje alla uut poodi. Samasuguse lähenemise on jaekett võtnud ette ka Laagris.

Uus kauplus, mille Selver avab veel tänavu, on kerkimas endise kaupluse Minsk asemele Sõle ja Kolde puiestee nurgal, Kolde bussipeatuse juures. Põhja prefektuuri kesklinna politseihoone vastas asuval krundil on vana poehoone kümmekond aastat tühjana seisnud.

Seejuures poodidest naabruskonnas puudust ei tule: Minski poekrundist üle tee, politseimaja kõrval asub mini-Rimi ning vaid ühe bussipeatuse jagu Kopli poole, Nisu bussipeatuse lähedal on teine Selver, millest üle tee samuti mini-Rimi.

Kaks Selverit on teineteisest ühe bussipeatuse kaugusel ehk neid lahutab vaid 750 meetrit.

Kolde pst äärde jäävasse Selverisse rajatakse 3000 m2 kauplemispinda ning see valmib selle aasta teises pooles.

Samuti avab Selver tänavu uue kaupluse Ülemiste Keskuse kõrvale rajatavas T1 kaubanduskeskuses.

Kaks Selverit Laagris

Pelgulinnaga analoogne situatsioon on ka Laagris: sealgi on Selveril kaks poodi kõrvuti. Maanteeametist üle tee asub pisike Pääsküla Selver, teisel pool teed mini-Rimi. Vaid 650 meetrit ja kaks bussipeatust edasi, Tallinna piiri ääres enne Pääsküla jõge on omakorda suur 3000-ruutmeetrine Selver.

Selver kinnitab, et oma poodide kõrvuti ehitamine pole mingi sihilik taktika.

"Olemasolevate kaupluste vahetusse lähedusse uute kaupluste avamise näol ei ole kindlasti tegemist nii-öelda kahekaupa kaupluste rajamise projektiga. Kaupluse avamisel arvestame piirkonna elanike arvuga ning samaväärselt olulise kaaluga on ka infrastruktuur, liikluskorraldus, ligipääsetavus asukohale ja paljud teised faktorid," kommenteeris Selveri pressiesindaja Karl-Villiam Vaserik.

Vaseriku sõnul eelneb kaupluste avamise otsusele alati pikk ja põhjalik analüüs.

"Avame kauplusi asukohtades, mida oleme hinnanud perspektiivseks ja tasuvaks. Üha tihenevas konkurentsis on projektide tasuvuse perioodid erineva pikkusega, aga kindlasti ei lähe me kuskile teadlikult kahjumit teenima," ütles Vaserik.

Börsiettevõttena Selver oma tasuvuse hindamise kriteeriume aga ei avalda.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: