Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna-Narva maanteel Purtses hukkus sõiduautode kokkupõrkes inimene

{{1517151720000 | amCalendar}}

Pühapäeval kella 13 paiku toimus Ida-Virumaal Tallinna-Narva maantee 137. kilomeetril raske liiklusõnnetus, milles hukkus 70-aastane mees.

Liiklusõnnetus toimus Purtse küla lähedal, kus põrkasid kokku sõiduautod Honda ja BMW. Esialgsetel andmetel sooritas Narva poolt Tallinna suunas liikunud sõiduauto BMW möödasõitu ja põrkas kokku vastu tulnud sõiduautoga Honda. Kokkupõrke tagajärjel paiskus Honda teelt välja kraavi.

Üksi autos viibinud Honda juht, 1947. aastal sündinud mees hukkus sündmuskohal.

Sõiduautos BMW viibis kolm inimest. Sõiduki roolis olnud 1985. aastal sündinud mees ning reisijad, 1987. aastal sündinud naine ja 2,5-aastane laps, said vigastada. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse.

Liiklus oli õnnetuspaigal mõlemas suunas ümbersuunatud. Kell 16.39 liiklus taastati.

"Selle aasta algus on liikluses olnud väga traagiline ja me palume kõiki sõidukijuhte olla äärmiselt tähelepanelikud. Möödasõitu tehes peab veenduma selle ohutuses ning peab hoiduma mõtlematutest manöövritest, et mitte seada ohtu ennast ja ka teisi liiklejaid," sõnas Ida prefektuuri operatiivjuht Urmas Elmi.

"Politseinikud teevad praegu sündmuskohal tööd ning selgitavad välja liiklusõnnetuse täpsemaid asjaolusid," lisas ta. Elmi sõnul olid teeolud avariipaigal talve kohta väga head.

Liiklusõnnetuse kõigi asjaolude väljaselgitamiseks alustatakse kriminaalmenetlus, mida juhib Ida ringkonnaprokuratuur.

Möödasõidud on viimastel päevadel toonud veelgi õnnetusi. Laupäeva õhtul juhtus liiklusõnnetus Tartu vallas, kus sõiduautot Renault juhtinud 41-aastane naine alustas möödasõitu ees liikuvast bussist. Sõiduauto kaldus vastassuuna teepervele, kaotas juhitavuse ning paiskus vastu bussi.

Buss kaotas seepeale juhitavuse ning sõitis kõrgest teepervest alla, tehes põllul pirueti ning jäi ratastele. Bussis oli kaheksa last. Tegemist oli õnneliku õnnetusega, sest keegi viga ei saanud, kiirabi kontrollis vaid ühe lapse tervist.

"Tõenäoliselt oli tegu juhtimisveaga möödasõidul. Möödasõit on ohtlik manööver. Seda tuleks teha äärmisel vajadusel ja väga läbimõeldult. Kindlasti mitte mingi surve all ega kiirustades, vaid minnakse vastassuunavööndisse, kus teeolud võivad olla teistsugused, kiirendatakse, auto käitub teistmoodi - see on eile õnnetuse põhjus," rääkis Lõuna prefektuuri operatiivteabetalituse juht Ottomar Virk.

Aasta algusest on liiklusõnnetustes elu kaotanud üheksa inimest, neist lõppeval nädalal neli.

Toimetaja: Indrek Kuus Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: