Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Siseministeerium kaotab ühe asekantsleri ametikoha

Erkki Koort
Erkki Koort Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Siseministeerium kaotab ühe asekantsleri koha, mis tähendab, et senise nelja asekantsleri asemel jääb ministeeriumisse kolm asekantsleri kohta.

Aasta lõpul saab läbi ametitähtaeg sisejulgeolekupoliitika asekantsleril Erkki Koortil, päästepoliitika asekantsleril Hannes Kondil ja varade asekantsleril Riho Kuppartil. Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt jätkab 2021. aasta alguseni.

Kuna kolmel asekantsleril saab aasta lõpul täis ametitähtaeg, siis vaatas ministeerium üle praeguste asekantslerite vastutusvaldkonnad, neile alluvate osakondade tööülesanded ja inimeste hulga, kes neid ülesandeid täidavad.

Tehtud analüüsi põhjal kuulutas riigikantselei avaliku konkursi kahele siseministeeriumi asekantsleri ametikohale.

Üks asekantsler hakkab tegelema varade, planeerimise ja tehnoloogiaga valdkondadega ja teine pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute teemadega.

Samuti muutub praeguse korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsleri tööulatus, talle lisandub sisejulgeolekupoliitika valdkond.

Õigusosakonna, strateegiaosakonna ja välisvahendite osakonna viib ministeerium varade asekantsleri alluvusse ning uueks ametinimetuseks saab varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantsler, kelle hallata on kuus osakonda 56 inimesega.

Sisejulgeolekupoliitika osakond liigub korrakaitse ja migratsioonipoliitika asekantsleri alluvusse ning uus ametinimetus on korrakaitse, rände ja sisejulgeoleku asekantsler. Tema vastutusalasse hakkab kuuluma viis osakonda ja 46 inimest.

Rahvastikutoimingute osakond hakkab olema päästepoliitika asekantsleri alluvuses ning see ametikoht saab nimeks pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantsler, kelle hallata on tulevikus kolm osakonda 64 inimesega.

Muudatused jõustuvad, kui uued asekantslerid asuvad ametisse.

Varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantsler alustab novembris ning pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantsler alustab 2019. aasta jaanuaris.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: