Automaatrelvade hankele esitas pakkumuse neli tootjat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1517394720000 | amCalendar}}
Foto: mil.ee

Eesti kaitseväe ja teiste jõuametitele automaattulirelvade ostmiseks välja kuulutatud riigihankele esitas pakkumuse neli relvatootjat.

Tähtajaks esitasid automaattulirelvade pakkumise relvatootjad Heckler & Koch, Sig Sauer, Lewis Machine & Tool Company ning Patriot Ordnance Factory.

Kaitseinvesteeringute keskus kuulutas välja hanke kaitseväele 5,56-millimeetriste ja 7,62-millimeetriste automaattulirelvade ja nende lisavarustuse ostmiseks juunis.

Kaitseinvesteeringute keskus hindab, kas pakkumused vastavad esitatud minimaalsetele nõuetele märtsi lõpuks ja esitab vastavaks tunnistatud pakkujatele ettepaneku läbirääkimisteks ja läbirääkimiste käigus täpsustatud nõuetest lähtuva võistleva hinnapakkumise tegemiseks. Lepingu sõlmimiseni on kavas jõuda käesoleva aasta teises pooles.

Hanke eesmärgiks on osta  1. ja 2. jalaväebrigaadile uued automaattulirelvad. Hankesse on kaasatud lisaks kaitseväele justiitsministeerium ning politsei- ja piirivalveamet. Tehniline spetsifikatsioon ja nõudmised relvastusele on kokku pandud kaitseväe juhtimisel.

Kavandatava hankelepingu kohaselt ostab kaitseinvesteeringute keskus aastatel 2018–2021 ligi 11000 automaattulirelva. Lisaks sellele peab sõlmitav raamleping võimaldama täiendavalt kuni 18 000 automaattulirelva ostmist aastani 2024.

Hanke maksimaalne eeldatav maksumus on 75 miljonit eurot. Tegemist on järgneva kümnendi ühe mahukama ja olulisema relvastushankega liikursuurtükkide K-9 ja laskemoona hangete kõrval.

Kaitseinvesteeringute keskuse hangete osakonna juhataja Priit Soosaar ütles "Aktuaalsele kaamerale", et esimesed tarned peaksid toimuma 2019. aasta esimesel poolel.

Need praegu kasutusel olevad automaadid, mis ei vasta nõuetele, on liiga kulunud, lähevad hävitamiseks või tehakse varuosadeks.

"Need, mis on töökorras, jäetakse reservüksustele. Selle üle, kui palju neid jäetakse, veel otsustatakse," ütles kaitseväe pearelvur Risto Pärtel.

Politsei jätab hüvasti 10 000 Makarovi püstoliga. Politsei on juba otsusatnud, et need relvad müüakse maha.

Mõned relvamüüjad ja -tootjad on ka juba huvi tundnud, kuid politsei tahab välistada relvade sattumise kelle iganes kätte. Praegu valmistatakse ette relvamüügi reegleid.

Toimetaja: Indrek Kuus, Priit Luts

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: