TÜ kliinikumi lastefond pakub lastele võimalust arendavaks teraapiaks

Foto: PP/Scanpix

Arendavates teraapiates, näiteks hipo- ja muusikateraapias käimist haigekassa ei rahasta. Ometi aitavad just sellised teraapiad raskelt haigetel lastel igapäevaelus toime tulla ja parandavad nende seisundit.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond soovib üles leida ka need pered, kelle jaoks on seni teraapiates käimine olnud mingil põhjusel kättesaamatu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaja Tilga poeg Siim on ratsutamisteraapias käinud tänaseks veidi rohkem kui aasta. Hobustega tegelemine aitab tal paremini sotsiaalsetes olukordades hakkama saada, julgustab rääkimist ja pikendab silmkontakti aega.

"Ta kontrollib ennast palju paremini kui varem kunagi. Ta oskab ka teisi tajuda paremini kui varem ja ta on üldse rahulikum minu meelest," rääkis ema.

Ratsutamisteraapia on aga kulukas ja seetõttu paljudele abivajajatele kättesaamatu. "Siim oli saanud ratsutamisteraapia rehabilitatsiooniteenuse kaudu. Kui see raha otsa sai, oli võimalus mul kas ise maksta või otsida teisi rahastajaid. Ja rehabilitatsiooni meeskond pakkus välja, et me võiks pöörduda lastefondi poole," ütles Kaja Tilga.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi strateegiajuht Küllike Saar ütles, et teraapia kord maksab vähemalt 30 eurot ja laps käib vähemalt ühe korra nädalas teraapias.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi tänavune „Üleannetuse" kampaania kogubki raha selle jaoks, et raskelt haigetele lastele teraapiavõimalusi pakkuda. Lisaks hipoteraapiale rahastatakse ka muusika-, tegevus- ja füsioteraapias käimist.

Kampaaniaga loodab lastefond koguda 120 000 eurot, millest piisaks 35 raskelt haige lapse toetamiseks.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: