Video: Teehooldusfirma kutsub üles keerulistes oludes aeglasemalt sõitma

{{1517484600000 | amCalendar}}
Pardakaamera videost.
Pardakaamera videost. Autor/allikas: Eesti Teed.

Riigi teehooldusfirma kutsub autojuhte keerulistes ilmaoludes aeglasemalt sõitma ja arvestama teehooldustöid läbi viivate teedemeestega.

"Piirkiirus ei ole inimõigus. Austage teedemehi ja tänastes keerulistes ilmaoludes jälgige teehooldemasinaid ning töötsoonis palun sõitke aeglasemalt," kirjutas Eesti Teed Facebookis.

Ettevõte postitas ülekutse illustreerimiseks juhtumi eelmisest nädalast Tallinn - Narva maanteel. Esmalt teehooldusmasinale otsasõitnud veok kaotab juhitavuse ja sõidab üle vastassuune vööndi lumevalli. Õnnelikus õnnetuses keegi viga ei saanud.

AS Eesti Teed on asutatud Eesti Vabariigi valitsuse poolt turul tegutsenud viie teehooldele spetsialiseerunud äriühingu AS Pärnumaa Teed, AS Tartumaa Teed, AS Võrumaa Teed, AS Virumaa Teed ja AS Saaremaa Teed liitmise tulemusel.

Õnnetusse sattunud saha juht Aivo Reinol kirjeldas neljapäeval ETV saatele "Ringvaade" antud telefoniintervjuus, et nägi küll veoautot tulemas, kuid sõiduki hoog oli väga suur.

"Sõidetakse kogu aeg mööda ja saadakse mööda. Seekord lihtsalt ei saanud mööda. /.../ Vaatasin, et ta tuleb, aga ta tuli sellise hooga... Kõik on näha, et tuleb mööda, aga sattus nurga pihta," rääkis sahajuht.

"Olen sõitnud juba tükk aega. Teise mehega sõidame järjest, räägime raadio teel, räägib ka rekkamees, küsib ilusasti, kas saab mööda, kas võib minna. Kõik saab tehtud, seekord läks lihtsalt niipidi," lisas ta.

"Liikluses sahamasinaid peaks ju nägema, neil on vilkurid küljes, saaks ju korraks hoo maha võtta ja meist mööda minna," ütles ta.

Reinol kinnitas, et tema ega veokijuht õnnetuses kannatada ei saanud. "Mis ma ikka jõudsin mõelda. Eks natuke kõhe tunne on," märkis ta.

Vastates saatejuhi küsimusele, kas neljapäeval olid teed Eestis eriti halvad, tuletas Reinol meelde, et Eestis on talv.

AS Eesti Teed pakub erinevaid teede hoolduse ja ehitusega seotud teenuseid kõikjal Eestis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: