Kaart: esmaspäeval algab Tondi tänaval remont ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1518700800000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix Baltics

Esmaspäeval, 19. veebruaril algab Tondi tänava remont Linnu tee ja Kotka tänava vahelisel lõigul. Ühistranspordi ümbersõit korraldatakse Kotka tänava, Tedre tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu. Sõiduautode ümbersõit on Kotka tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu.

Kaart: Anette Parksepp/ERR

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on tööde eesmärgiks sõidutee rekonstrueerimine ning  jalakäijatele ja jalgratturitele paremate ning ohutumate liikumisvõimaluste loomine: "Tänava projekteerimisel oli eesmärgiks eraldada kergliiklusteed sõiduteest ja säilitada maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust."

Rekonstrueeritavas lõigus rajatakse kolme meetri laiuste sõiduradadega kahesuunaline asfaltkattega sõidutee koos vasakpöörderadadega. Tänava mõlemale küljele rajatakse 3—3,5 meetri laiune kergliiklustee.

Lisaks tee-ehitustöödele rekonstrueeritakse AS Tallinna Vesi tellimusel maa-alused vee- ja kanalisatsioonitrassid. Samuti rajatakse Tondi tänava jalakäijate ülekäiguradadele ohutussaared ning erivalgustus. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks rajatakse ülekäiguradadele braikivid. Tänavale seatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus.

Tänavalõigu pikkus on 570 meetrit ning rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas T-Model OÜ. Ehitustöid teostab Lemminkäinen Eesti AS. Ehitustööde lepinguline maksumus on umbes 1,5 miljonit eurot.

Rekonstrueerimistööde tõttu on tänav liiklusele suletud ning ühistransport on suunatud ümbersõidumarsruudile. Kohalikele elanikele ja päästeteenistusele tagatakse juurdepääs.

Ehitustööde lepinguline tähtaeg on selle aasta 29. juuni. Liiklejail palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: