Laagna teelt Tallinna sisenejatel tuleb nädala pärast rohkem aega varuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Gonsiori tänava rekonstrueerimine toob piirkonna elanikele ja liiklejatele tulevast nädalast kaasa mitmeid muudatusi.

Esmalt läheb 5. veebruarist remonti Türnpu tänav ja Laagna tee ots Gonsiori–Laagna ristmikust kuni Vilmsi–Laagna ristmikuni. Seetõttu suunatakse liiklus Laagna teelt Tartu maantee suunas mööda Lubja tänavat.

Gonsiori tn liikluskorraldus esialgu ei muutu, sinna saab Laagna teelt sooritada parempööret. Türnpu tänavalt pääseb Laagna teele mööda Vilmsi ja Vesivärava tänavat või Vilmsi ja Lubja tänava kaudu.

Ehitustööde ajal avatuks jääb Türnpu tänaval avatuks üks sõidurada Laagna tee suunas. Võimalikud ümbersõidud saab teha ka Laulupeo tänava kaudu ning kaugemalt Peterburi tee või Narva maantee kaudu.

Liiklusskeem. Allikas: Tallinna kesklinna valitsus

Niisugune liiklusskeem kehtib plaani kohaselt 26. maini, misjärel algab töö Gonsiori tänava uuendamiseks.

Siis algab Gonsiori tänava (lõigul Maneeži tn – Laagna tee) ümberehitus, mille tulemusel jääb tänav kolme sõidurajaga, sealhulgas rajatakse mõlemas sõidusuunas ühissõidukirajad ning keskmine sõidurada on muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole, õhtul aga vastupidi – suunaga Lasnamäe poole.

2019. aastal rekonstrueeritakse Kunderi tn (Türnpu tn – Pronksi tn), mille käigus ehitatakse üks sõidurida ümber kergliiklusteeks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: