Eesti ja Läti päästjad harjutasid koos jäält päästmist ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus toimus koolitus neile, kes peavad appi tõttama siis, kui keegi on nõrgal jääl uppumisohtu sattunud. Päästjatele on kõige olulisem, et nad ise päästetava rolli ei satuks.

Talvine jää võib olla salakaval ja kehtib reegel, et see, kes jääolusid ei tunne, jääle minna ei tohi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu, kui me vaatame, siis jää on siin 15 cm paks ja peaks 400-kilogrammist asja kandma, siis tegelikult on siin jões kohad, kus jää on nõrgem kui teistes kohtades ja siin on lumised kohad ja siin on varem võib-olla juba auke tehtud," selgitas merepääste instruktor Eimar Täht.

Merepäästjad harjutasid Pärnu jõe jääl, kuidas talvistes oludes turvaliselt toime tulla. Tunde kestnud koolituse käigus tehti kõik harjutused ja võimalikud olukorrad päästetöödel ise läbi.

"Päästja jaoks on kõige olulisem, et ise ei satuks päästetava rolli. Selleks me siin harjutame või õpimegi. Enne meil oli teooria, kus õppisime, millised on ohtlikumad kohad ja mis meid siin üldse ees ootab /.../, et me ise suudaksime elusalt tagasi tulla ja oma kaaslase ka ära tuua," rääkis Täht.

Eesti ja Läti koostöö päästealal on tähtis. Ühisel koolitusel vahetatakse kogemusi ja õpitakse uusi tehnikaid.

"Eestil on Lätiga koostööleping olemas ja koostööd me teeme, kui on vaja kaasata. Naaberriikide koostöö peaks toimima ja see on ka see, mille pärast me nendega koos tahame harjutada asju," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla.

Samal ajal kui päästjad neljakraadises vees harjutasid, said talisuplejad spetsiaalse rõivastuseta hakkama.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: