Munalaiu lähistel vajus läbi jää väikebuss, kolm hukkunut on leitud

{{1517913120000 | amCalendar}}

Teisipäeval veidi pärast keskpäeva vajus Pärnumaal Munalaiu sadamast umbes 500 meetri kaugusel kaldast Manija poole läbi merejää väikebuss. Jäält päästeti kaks inimest, kuid sõidukisse jäi veel neli inimest, kellest kahe surnukehad leiti pärastlõunal ja kolmanda oma õhtul. Neljanda surnukeha otsingud jätkuvad kolmapäeval.

Lääne päästekeskus sai kell 12.07 teate, et läbi merejää on vajunud väikebuss. Päästeameti hõljuk tõi õnnetuskohast ära 41-aastase mehe ja 51-aastase naise ning andis nad kiirabile üle. Mõlemad viidi Pärnu haiglasse, kus nende olukord stabiliseerus.

ERR-i korrespondent Silvia Sool ütles "Aktuaalses kaameras", et inimesed, kes läbi jää vajusid, olid kõik Pärnumaa päritolu. Päästa õnnestus Tõstamaalt pärit mees ja Kihnu päritolu naine. Autosse jäid selle naise vend koos oma pojaga ja poja kaks sõpra.

Pärnu politseijuht Andres Sinimeri ütles, et praeguseks on kolm surnukeha veest välja toodud ja on põhjust arvata, et ühe inimese surnukeha on veel vees. Tuukrid jätkavad otsingutega kolmapäeval.

"Kuueliikmeline seltskond proovis minna Munalaiu sadamast mööda jääd saare peale ja vajus mõnesaja meetri kauguselt kaldast läbi jää," selgitas Sinimeri.

Pärnu politseijaoskonna juhi Andres Sinimeri sõnul on põhjust arvata, et antud seltskond oli joobes.

Sündmuskohal viibinud ERR-i Pärnu operaatori Verner Vilgase sõnul sõitis kella 14.30 ajal hõljuk koos tuukriga jääaugu juurde, kuhu kaubik sisse vajus. Kella kolme paiku tõi tuuker veest välja ühe surnukeha, veidi hiljem ka teise. Mõlemad olid mehed.

Kinnitamata andmetel oli üks hukkunu kaubiku juht, mis toetab versiooni, et kaubiku kabiinis oli rohkem kui kaks inimest.

Vilgase sõnul tuli tuuker seejärel veest välja, kuna tal ei õnnestunud avada kaubiku kongi ust, kus arvatavalt veel kaks inimest sees on.

Lääne prefektruui pressiesindaja Andra Jundas ütles veidi enne kella 18, et tuukrid lähevad uuesti vee alla otsinguid läbi viima. Ta ütles, et pimedus kuidagi otsinguid ei sega.

Kella 19.35 ajal teatas Jundas, et leitud on ka kolmanda mehe surnukeha ning tuukrid lähevad taas otsingutele.

Hinnanguliselt on seal sügavus umbes neli meetrit. Merejää paksus on sadama piirkonnas umbes 5–8 cm ning selles piirkonnas on merejää auklik.

Varem jääaugu ääres luurel käinud pinnaltpäästjad kedagi ei leidnud. Kell 13.45 lõpetasid päästjad õnnetuskohal töö ning edasi tegeleb otsingute korraldamisega politsei.

Kaart: Anette Parksepp/ERR

Seni ei ole veel teada, miks buss merejääle sõitis, sest ametlikku jääteed seal pole. Väidetavalt oli seltskond alkoholijoobes.

Manija saarel elav Mark Soosaar ütles ERR-ile, et merejää on praegu nii nõrk, et kohalikud ei julge isegi jala jääle minna. Tema sõnul räägitakse Manijal, et kaubikus oli purjus seltskond ja et tegemist polnud kohalikega.

Soosaare sõnul olevat sõiduk esmalt läinud Kihnu suunduvale praamile, kuid seejärel aeti see maha ning edasi sõitis kaubik merejääle, et Manijale minna.

Soosaar ütles hiljem "Ringvaates", et kaks hukkunut olid Kihnu elanikud ja sealse suurpere liikmed.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: