Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Patrušev: ametnike Google'i ja Yahoo kasutamine ohustab Venemaad

Google.
Google. Autor/allikas: Jaap Arriens/Sipa USA/Scanpix

Välismaiste otsingumootorite Google ja Yahoo kasutamine tööl ohustab Venemaa teabejulgeolekut, ütles Vene julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev teisipäeval.

"Endiselt kujutab suurt ohtu piirkondade riigi- ja omavalitsusametnike tööküsimuste lahendamine väljaspool Venemaad asuvate teabe- ja telekommunikatsiooniressursside nagu Google, Yahoo ja muud abil," ütles Patrušev.

Tema sõnutsi on enamiku ametkondade teabekaitsesoovitused formaalsed.

"See on süsteemne küsimus kogu Venemaa jaoks, kuid Lõuna föderaalringkonnas on see eriti pakiline," rõhutas sekretär.

Patrušev: noorsoo isamaaline kasvatus on Venemaa strateegiline esimus

Arvestades Vene-vastaseid mittesõjalisi rünnakuid on noorsoo kõlbelis-isamaaline kasvatus muutunud üheks Venemaa strateegiliseks prioriteediks, ütles Venemaa julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev teisipäeval.

"Tänapäeva rahvusvahelist olukorda iseloomustab mitmesuguste mittesõjaliste poliitiliste, majanduslike ja teabemeetmete kasutamine Venemaa vastu. Vene riigi julgeolekustrateegia kohaselt toimub laste ja noorsoo isamaalise, vaimlis-kõlbelise kasvatamise töö riigikaitse, riigi- ja ühiskonna julgeoleku, kultuuri ja hariduse riiklike esimuste elluviimise raames," ütles Patrušev.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: