Google kõrvaldab Venemaal 70 protsenti viidetest keelatud saitidele

Kreml.
Kreml. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA otsingumootor Google alustas Venemaal otsingutulemustest riigis keelatud veebilehtede kõrvaldamist, kirjutas ajaleht Vedomosti neljapäeval.

Leht kuulis sellest ühe suure veebifirma töötajalt ning allikas seireasutusest Roskomnadzor kinnitas seda teavet. 

Allika andmeil ei kõrvalda Google "esialgu kõiki nimistusse sattunud viiteid, kuid siiski suure osa, umbes 70 protsenti".

Google'ile lähedane allikas kinnitas samuti, et ettevõte kõrvaldab nüüdsest osa nimistusse sattunud viiteid. See ei sünni automaatselt - ettevõte uurib aluseid, miks üks või teine veebileht keelati, märkis Vedomosti.

Google'i ja Roskomnadzori ametlikud esindajad keeldusid seda teavet kinnitamast, kirjutab leht.

Nimistu veebilehtedest, millele juurdepääsu Vene veebiteenusepakkujad peavad piirama, koostab Roskomnadzor. Sinna satuvad kõik veebilehed, mis muu hulgas kutsuvad üles äärmuslusele ja enesetapule või levitavad pornograafiat.

Kriitikute hinnangul viitab aga olukord üha rohkem veebikeskkonna Kremlile allutamisele ning mõiste "äärmuslus" all võivad võimud praktikas käsitleda kõikvõimalikku opositsioonimeelsust.

2017. aasta novembrist peavad need nimistusse sattunud veebilehed kõrvaldama vastuste seast ka otsingumootorid, kuid Google vältis seda ning Roskomnadzor heitis seda neile korduvalt ette, kirjutab Vedomosti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: