Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilvese hinnagul pole Euroopal edasiminekuks selget plaani

Eesti eelmise riigipea Toomas Hendrik Ilvese sõnul pole Eesti inimestel põhjust olla ülearu murelik maailmas toimuva pärast, kuid tuleb olla valvel. Euroopal puudub tema sõnul visioon, kuidas edasi minna.

"Ei maksa üleliia muretseda, kuid tuleb jälgida sündmusi Euroopas ja mujal maalimas, väikse riigina oled haavatavam kui suured," rääkis reedel välispoliitilistel teemadel ERR-ile usutluse andnud Ilves.

Üle hulga aja Eestisse sõitnud Ilves tõdes, et maailmas on keeruline aeg, kuid teiselt poolt on paljud riigid äraootavatel seisukohtadel.

Ärevust tekitavad Brexit, eelseisvad Itaalia valimised, pool aastat valitsuseta Saksamaa, Venemaa sõjakus ja sõda Süürias. Ilves lisas, et viimane võib põhjustada uuesti suure põgenikelaviini Euroopasse.

Ilves nimetas probleemideks veel Poola ja Ungari valitsust, kes on seadnud kahtluse alla liberaalse ja demokraatliku valitsemisviisi, mis on Euroopa Liidu ja NATO aluspõhimõtted.

Ta märkis, et Euroopas on praegu "istuv aeg", üritatakse hoida saavutatut, kuid Euroopas pole selget visiooni ega kindlaid liidreid. "Olen Euroopa sidususe pärast mures."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: