Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saaremaa plaanib hoolimata kallinemisest Kuressaare keskväljaku rajada

Tänavune paraad Kuressaare keskväljakul.
Tänavune paraad Kuressaare keskväljakul. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Saaremaa vallavalitsus plaanib hoolimata Kuressaare keskväljaku projekti 20-protsendilisest kallinemisest sõlmida lepingu odavaima pakkumuse teinud Merko Infraga, kui volikogu selleks loa annab.

"Lepingu sõlmimiseks hanke võitjaga on vaja minna märtsikuus volikokku, et pärast volikogu otsust protsessiga edasi liikuda," ütles Saarte Häälele abivallavanem Mart Mäeker.

Ajalehe andmetel tegi odavaima pakkumuse 3,72 miljonit eurot AS Merko Infra. YIT Infra Eesti AS pakkus 3,74, OÜ RTS Infraehitus 3,79 ja AS Trev-2 Grupp 3,96 miljonit eurot.

Mäekeri sõnul pole mõtet uut hanget korraldama hakata, kuna pakkujate hinnad olid suhteliselt lähestikku.

Saaremaa vallavalitsus eeldas algselt, et keskväljaku ehitamiseks kulub 3,25 miljonit eurot.

"Eelarvesse planeeritud maksumuse saamiseks tehti projekti põhjal eelkalkulatsioon, mille vaatas üle veel ekspert, kes arvas, et see hind on üle pakutud," rääkis Mart Mäeker. Ta nentis, et nagu hanke hind näitas, muutub turusituatsioon ehituses kiiresti ja tegelikult kujunes hind eeldatavast ikkagi 20 protsenti kõrgemaks.

Kesklinna uuendustööd peaksid algama tänavu kevadel ja lõppema septembris 2019.

Uuendamise aluseks on arhitektuurikonkursi võidutöö “Vaip”, mille taga on arhitektid Häli-Ann Tooms ja Mari-Liis Männik.

Projekteeritav ja ehitatav ala algab Tallinna ja Torni tänava ristmikust ning lõpeb Lossi ja Pargi tänava ristmikuga. Ala sisse jäävad keskväljak ja raekojatagune ala, Raekoja tänav kuni Rae kaupluseni ning turuhooneesine ja -tagune plats kuni Kiriku tänavani.

EV100 arhitektuuriprogramm "Hea avalik ruum" kaasajastatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks 15 linna keskused, peaväljakud, peatänavad ja nendega piirnevad alad. 2017. aastal asetati juba nurgakivid Põlva, Tõrva ja Valga keskväljakutele ning käesoleval aastal alustatakse Rapla, Kuressaare, Võru ja Jõhvi keskväljakute ehitust. Linnakeskused loodetakse ümber ehitada 2020. aastaks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS - ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: