Pärnu kesklinna uuendamise esimene etapp maksab 1,3 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnu linnavalitsus otsustas esmaspäevasel istungil, et riigihanke Rüütli platsi ja ümbritsevate tänavate rekonstrueerimise esimese etapi teostamiseks on võitnud YIT Infra Eesti AS-i 1,3 miljoni euro suurune pakkumine.

Esialgu lootis Pärnu linnavalitsus hanke välja kuulutada detsembris, kuid Rüütli platsi naaber esitas halduskohtule kaebuse väljaku laiendamise ehitusloa tühistamiseks.

Plaani järgi laieneb Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul Rüütli plats käesoleval aastal nii Rüütli kui Aia tänava sõidutee arvelt, mis omakorda tähendab, et seal ei saa enam autodega peatuda. Aia tänava antiigiäris kauplev Toivo Saarme kardab platsi rekonstrueerimise tõttu kaotada nii kliente kui võimaluse poeukse ees kaupa laadida, kirjutas Pärnu Postimees novembris.

Linnavalitsuse hinnangul on Rüütli platsi planeering igati üldplaneeringuga vastavuses. Samuti toodi vastuses välja, et haldusmenetlus oli korrektne: kirja linnavalitsuselt sai 62 platsi äärsete kinnistute omanikku, kellelt projekteerimistingimuste täiendamiseks laekus vaid kaks ettepanekut, mõlemaga arvestati.

Linnavalitsus märkis, et Rüütli platsi laiendamise peamine eesmärk ongi vähendada autostumist ja soodustada liikumist jalgsi ja jalgratastel. Keskkonna seisukohalt on tegu avaliku huviga.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: