Üle mitme aasta taas avatud Vormsi jäätee on ülipopulaarne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vormsi jäätee on inimeste seas ülimenukas. "Ringvaade" uuris aga, kuidas jääteel käituma peaks.

Vormsi elanik Ain Salupõld rääkis "Ringvaatele", et jäätee annab saarelt mandrile pääsemiseks suure eelise - kui praam sõidab 45 minutit, siis jääteed mööda saab mandrile 10 minutiga.

Maanteeameti Lääne regiooni hooldusosakonna peaspetsialist Tiit Ruut rääkis, et nädala sees on sõitnud Vormsi jääteel umbes 100 kuni 200 autot päevas. Nende hulgas on nii Vormsi elanikke kui ka huvireisijaid.

Nädalavahetustel on jääteel aga väga suur koormus ning see jääle hästi ei mõju.

"Ma ei ole jäätee lahtioleku ajal nii palju näinud - nii laupäeval kui ka pühapäeval oli 1500 autot mõlemas suunas kokku. Juba teoreetiliselt jäätee lahtioleku aeg rohkem ei võimaldagi. Ja ega kõik pealetahtjad ei saanudki, kuna õhtupoole jääolud muutusid nii ohtlikuks, praod avanesid, et me olime sunnitud jäätee sulgema," rääkis Ruut.

Tema sõnul on väga keeruline prognoosida, kui kauaks Vormsi jäätee veel lahti võiks jääda. "Kui hästi läheb, siis järgmine nädal on veel lahti, aga mis edasi saab, ei julge prognoosida," sõnas ta.

"Ringvaate" reportaaži elust Vormsi saarel saab näha järgmisel nädalal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: