Sõit üle jäätee läks maksma viis eurot auto kohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haapsalu-Noarootsi jäätee
Haapsalu-Noarootsi jäätee Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Sel aastal avas maanteeamet seitsmest jääteest neli, mille rajamine ja käigus hoidmine läks riigile kokku maksma 79 000 eurot. Jääteid mööda sõideti 15 310 korda, mis teeb ühe jääteeületuse hinnaks umbes viis eurot.

Haapsalu–Noarootsi jäätee kogumaksumusekes kujunes ligi 27 000 eurot. Jäätee kestis 24 päeva ning liiklusele oli see avatud 17 päeva, teatas maanteeamet. Sulgemise tingis sulaperioodi saabumine ja vee ilmumine jääle. Mõlemal suunal kokku ületas jääteed 9581 autot.

Tärkma–Triigi jäätee maksis ligi 12 000 eurot, see eksisteeris viis päeva ning liiklusele oli avatud kaks päeva. Põhiline tee sulgemise põhjus oli ülekoormusest tekkinud praod: nimelt ei järginud liiklejad pikivahe hoidmise nõuet. Lisaks tuli teele sulailmadest ja merevee tõusust tingituna vesi. Mõlemal suunal kokku ületas trassi 477 autot.

Rohuküla–Sviby jäätee kogumaksumuseks kujunes ligi 37 000 eurot. Jääteed jagus 16 päevaks ning oli liikluseks avatud kümme päeva. Märtsi keskel saabunud sulaperiood tekitas trassile sulavee ja Vormsi-poolne mahasõit jäi vee alla. Jää kandevõimet vähendas ka ühe nädalavahetuse suur liiklejate hulk, mis tekitas lahtisi pragusid. Mõlemal suunal kokku ületas trassi 5252 autot.

"Tänavuste jääteede puhul kerkis probleemina üles sõitjate hoolimatus jääteel liiklemise reeglite osas, mis viisid kahe trassi varasema sulgemiseni," nentis maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. "Kindlasti plaanime jääteed avada ka järgmisel talvel, kui on sobivad ilma- ja jääolud ning loodame, et kasutajad hoiavad jääteid rohkem, mis võimaldaks ka pikemaajalise liiklemise jääteedel."

Jääteedest on veel avatud Laaksaare–Piirissaare jäätee 0,5-tonnistele sõidukitele.

Lao–Kihnu jäätee jäi avamata, ent tehtud uuringud läksid maksma ligi 3000 eurot. Sel aastal jäid avamata Heltermaa–Rohuküla ja Kuivastu–Virtsu jääteed.

Ametlikel jääteedel ühtegi õnnetust ei juhtunud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: