Kohtla-Järvel kogunesid filatelistid ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Virumaa ainsal filatelistide kokkutulekul Kohtla-Järvel said oma varandust osta, müüa ja vahetada teisedki kogumishuvilised. Filatelistid nentisid, et noori kogujaid võiks jõudsamalt peale kasvada.

Kohtla-Järvele oli kogujaid kokku tulnud seitsmekümne ringis. Eesti suuremad kogujate kokkutulekud toimuvad Tallinnas ja Tartus. Virumaal on Kohtla-Järvel toimuv üritus ainus sellelaadne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pool sajandit filateeliaga tegelenud läänevirulane Koit Somp nentis kurbusega, et filateelia vastu jääb noortel huvi aina vähemaks. "See ei ole ainult meil nii - nii palju kui on suhteid välismaal, on enamikus kohtades samad probleemid."

Kohtla-Järve filatelistide eestvedaja Lehho Jõumehe sõnul on noorte väike huvi tingitud sellest, et ei osata filateeliat hinnata. "Noori ei paelu enam postmargid ja nendega seonduv. Vanemad inimesed on nendega harjunud rohkem ja on saatnud kirju. Noored enam kirju üldse ei saada. Nad pole kirju ja postmarke näinudki. Nendele pakuvad huvi igasugused kinkekaardid ja igasugu kuradi jama, aga see, millel on tõsine väärtus, see neid ei huvita."

Tartu filatelistide juht Jaanus Järs meenutas, et ta hakkas 10-aastase poisikesena markidest huvituma, sest see oli üks võimalus silmaringi laiendada.

"Ma hakkasin korjama kunstimarke, vist oli mingi kunstihuvi ja seostasin seda sellega. Teiseks oli ajaloohuvi, kogusin mingite imelike riikide imelikke marke kaugest minevikust - see oli ka huvitav," meenutas ta.

Traditsiooniliselt toimub Kohtla-Järve filatelistide ühingu korraldatud kogujate kokkutulek märtsikuu lõpus. Ka sel korral anti ürituse auks välja eriümbrik.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: