Naisliit muutis aasta ema valimise statuuti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Siiri Oviir. Autor/allikas: ERR

Eesti naisliit kuulutas esmaspäeval välja aasta ema konkursi, tiitlisaajalt eeldatakse nüüd, et tema peres on vähemalt kaks last sirgunud täiskasvanuks.

"Aasta ema tiitlile võib kandideerida Eesti vabariigi kodanik, kes on pühendunud ja väärtustab perekonda ning kelle peres on täiskasvanud tublideks inimesteks üles kasvatatud vähemalt kaks last,kes on tunnustatud ja pädev oma töös või siis aktiivne osaleja ühiskonna elu edendamisel," teatas naisliit.

Mullu kutsus naisliit aasta emaks esitama naisi, kelle peres kasvab või on üles kasvatatud vähemalt kaks tublit last. Ehk seekord lisati juurde, et lapsed peavad olema kasvanud tublideks täiskasvanuteks.

Eelmisel aastal tekitas aasta ema Eestis valimisel poleemikat säte, et tiitlisaajaks saab olla vaid abielus naine, kuigi naisliidu esimehe Siiri Oviiri sõnul aasta naist 20 aastat valitud sarnastel tingimustel ehk statuuti pole sõna "abielu" sisse kirjutatud.

Oviir ütles esmaspäeval ERR-ile, et kuigi ajad on muutunud, otsustas naisliit perekesksete väärtuste esiletõstmiseks lisada nõude, et lapsed on sirgunud peres täiskasvanuteks.

Ka mullu kinnitas Oviir ajakirjanikele, et 20 aastat tagasi paika pandud statuuti muutma ei hakata.

"See poleemika on ühe grupi poolt tulnud, kes pole tahtnud mõista meie statuuti. Me ei alahinda ühtegi ema, me ei vastandu ühegi emaga, aga statuudis peavad olema mingid reeglid paigas," lausus Oviir.

Oviir märkis, et aasta ema tiitli on pälvinud ka lesk ning kärgperes lapsed üles kasvatanud ema.

Aasta ema tiitlit annab Eesti naisliit välja alates 1998.aastast. Emadepäeva tähistamise traditsiooni taastas Eesti  meestelaulu selts 1989.aastal  pidulike kontsertaktustega "Estonia" kontserdisaalis. Emadepäev on tänavu on 13. mail.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: