Õnnepalee läheb septembrist remonti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna perekonnaseisuamet läheb septembrist remonti ning selleks ajaks kolib Õnnepalee endise Harju maavalitsuse ruumidesse Roosikrantsi tänaval.

Tallinna perekonnaseisuametis sõlmitakse aastas 2500 abielu, mis on väike osa võrreldes kokku 26 000 toiminguga ehk sündide ja surmade registreerimise, sünnitoetuse taotluste vastuvõtmisega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sügisest läheb rahvakeeli Õnnepalee remonti, sest 1980. aastatel paigaldatud elektrisüsteem on ohtlikuks muutunud.

"Päästeamet on teinud ettekirjutuse, et kui Õnnepalee tahaks jätkata, siis see töö on hädavajalik ja enam edasi lükata ei saa," selgitas perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask.

Kunagi tööstur Lutheri residentsiks ehitatud hoone on muinsuskaitse all. Sees olevad seinamaalingud ning Ars'i sisekujunduselemendid 1980. aastatest tuleb säilitada.

"Me katame nad kinni, hoiame neid sellisel viisil ja kogu töö on ju planeeritud üheskoos muinsuskaitsega. Torud ja elektrijuhtmestik paigaldatakse just nõndaviisi, et see ei segaks ega lõhuks praeguseid maalinguid," rääkis Kask.

24. septembril sõlmitakse Õnnepalees viimane abielu. Siis algab remont ning järgmine pidulik hetk saabub järgmise aasta 1. aprillil.

Remonti tehti peosaalis viimati 2002. aastal, kuid talvel on pruutidel kananahk ihul ja suvel kipuvad minestama.

"Seetõttu me vahetamegi ära soojussõlme, kogu süsteemi, mis sooja annaks, et ka selles ruumis oleks talvel vähemalt 22 kraadi, sest pruudid tulevad ju üsna avatud kleitidega," selgitas Kask.

Tallinna linna valduses olev, kuid tervet riiki teenindav perekonnaseisuamet kuulutas rekonstruktsioonihanke välja juba teist korda. Esimesel korral jäi rahast väheks.

"Esimene hange lihtsalt ei mahtunud meie finantsiliste võimaluste sisse. Seetõttu pidime välja kuulutama uue hanke. Natuke võtsime töid vähemaks, et mahtuda rahaliste võimaluste sisse," ütles Kask.

Õnnepalee remont läheb maksma umbes miljon eurot. Pooleks aastaks kolib Õnnepalee endisesse Harju maavalitsusse Roosikrantsi 12. Kui Õnnepalees on ruumi 1000 ruutmeetrit, siis seal on seda poole vähem. Kitsamaks muutuvad olud eelkõige ameti töötajate jaoks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: