Õnnepalee remondi valmimine nihkus aprilli keskpaika ({{commentsTotal}})

Õnnepalee abielu abiellumine perekonnaseisuamet
Õnnepalee abielu abiellumine perekonnaseisuamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna perekonnaseisuameti majas ehk rahvakeeli Õnnepalees pidi esmaspäeval remont lõppema, kuid praeguses seisuga nihkub hoone avapidu pool kuud edasi.

Tallinna perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask nimetas tööde lõppemise tähtaega 1. aprillil "tõeliseks aprillinaljaks". "Meil oli kolimine planeeritud homseks-ülehomseks, aga maja peaks valmis saama 16. aprillil, kui korraldame pressiürituse ja näitame, mis on tehtud," ütles ta.

Kase sõnul on remondi venimisel mitu põhjust. "Sellisel majal, mis on valminud aastal 1910, on omad eripärad, ja ikka tuleb ette ootamatusi, kui seinu hakata lahti võtma. Eks odav hange on ka põhjuseks. Eriti kellegi vahel valida ei olnud, sest ehituses on head ajad ja firmadel tööotsi palju. Lisaks ei sobi iga ettevõte, sest hoone on muinsuskaitse all ja seda renoveerival firmal peab olema vastav luba," rääkis ta.

Kase sõnul võib tagantjärele targana öelda, et pool aastat oli sellise objekti remontimise jaoks liiga lühike aeg.

Õnnepalee läks remonti möödunud sügisel, sest 1980-ndatel paigaldatud elektrisüsteem oli muutunud ohtlikuks. "Päästeamet on teinud ettekirjutuse, et kui Õnnepalee tahaks jätkata, siis see töö on hädavajalik ja enam edasi lükata ei saa," selgitas sügisel perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask ERR-ile, kelle sõnul oli hoones soojussõlm nii kehv, et talviti hakkas pruutidel tseremoonial külm.

Õnnepalee remont läheb maksma umbes miljon eurot. Mullu sügisest kuni remondi lõppemiseni töötab perekonnaseisuamet endises Harju maavalitsuse majas Roosikrantsi 12.

Toimetaja: Marko ToomingHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: