Tallinna ühel ristmikul hakkab kaamera fooritule eirajaid jäädvustama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kiiruskaamera Kristiine ristmikul Autor/allikas: Maanteeamet

Maanteeamet tänavu ühtegi uut kiiruskaamera kabiini Eesti teede-tänavate äärde ei paigalda, küll aga pannakse Tallinnas Kristiine ristmiku mõõtesüsteemil tööle üks lisafunktsioon.

Maanteeameti piirkondliku liikluskorralduse talituse juhataja Erkki Vaheoja rääkis ERR-i raadiouudistele, et praegu pole plaanis ühtegi uut mõõtekabiini paigaldada, kuna metoodikast pole ka välja tulnud, et oleks väga suur vajadus mingite kindlate kohtade järele, kuhu kaamera paigaldada.

"Küll aga käivitatakse Tallinnas 2018. aasta jooksul Kristiine ristmikul seal olevate kiiruskaamerate lisafunktsioon, mis hakkab mõõtma fooritule eiramist," ütles Vaheoja.

Maanteeamet käivitas kiiruskaamerad Tallinnas Tulika tänava, Endla tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul aasta tagasi. Sellele eelnenud testperiood näitas, et Kristiine ristmikul ületab kiirust umbes 50 kuni 60 autojuhti ööpäevas. Kiiruskaamerad pandi tööle Tallinna linna ja maanteeameti koostöös.

Tulevikumuusika on praegu mõõtesüsteemid, mis fikseeriksid rikkumisi sõiduki keskmist kiirust arvestades, nagu seda mõnes Euroopa riigis tehakse. Vaheoja sõnul Eesti seadused praegu sellist mõõtmist ei luba. Ametniku sõnul oleks need aga liiklusohutuse seisukohast kindlasti efektiivsemad ja mõjusamad kui asukohapõhiselt mõõtvad süsteemid. "Aga selleks on vaja seadusi järgi aidata, et selliseid süsteeme kasutusele võtta," nentis ta.

Praegu on Eesti teede ääres püsti kokku 66 mõõtekabiini, linnadest on ainult Tallinnas kaks kabiini. Kiiruskaameraid endid on kokku 47. Kaameraid on vähem, kuna nende soetamine ja ülalpidamine on kulukas. "Sooviks muidugi, et kõikides kappides oleks kaamerad sees, aga tänane seis on selline, et ei ole," tõdes Vaheoja.

Kõik kaamerad mõõdavad ühte sõidurada, küll aga oskavad nad Vaheoja sõnul eristada möödasõitu ja sellepärast ei peaks liiklejad muretsema. Mis puudutab mõlemast suunast mõõtvaid kabiine, siis neid on Eesti teedel praegu neli ja ülejäänud on ühest suunast mõõtvad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: