Uuring: kiiruspiirangut järgib 21 protsenti juhtidest ({{commentsTotal}})

Piirkiirus tõuseb peamiselt suurematel teedel.
Piirkiirus tõuseb peamiselt suurematel teedel. Autor/allikas: ERR,

Maanteeameti poolt mullu septembris tehtud küsitlusuuringu andmetel järgib kehtivat kiirusepiirangut vaid 21 protsenti sõidukijuhtidest.

Maanteeameti püsiloenduspunktide andmetel on suvekuudel kiiruseületajate arv 60 protsenti suurem kui teistel kuudel.

Kiiruseületajate arv ning liiklusõnnetuste hulk on omavahel seotud ehk suvel kui kiirused kasvavad, juhtub rohkem raskete tagajärgedega liiklusõnnetusi.

Kiirust ületades on ajavõit tühine, kuid kiiruse kasvades pikeneb sõiduki peatumisteekond ning aheneb juhi vaateväli, mistõttu võib midagi olulist märkamata jääda. Näiteks asulas on maksimaalseks lubatud sõidukiiruseks 50 km/h, et autojuht jõuaks ümbritsevatele muutustele õigeaegselt reageerida.

Politsei- ja piirivalveamet fikseeris möödunud aastal 33 802 kiiruseületamist, kuid lisaks fikseerisid automaatsed kiiruskaamerad 112 989 kiiruseületamist.

Maanteeameti liiklusohutuskampaania "Aga mina olen kiirusjälgija" kestab 16. aprillist 13. maini. Kampaania on üks osa EV100 raames läbiviidavast "Aga mina" eeskujukampaaniate sarjast, mille kaudu Eesti riigiasutused ja eraettevõtted toetavad ja on eeskujuks teadlike ning turvalist elukeskkonda kujundavate valikute tegemisel.

Kampaania eesmärk on liiklejatele teadvustada, millist ohtu kujutab piirkiiruse ületamine asulakeskkonnas, eriti linnas. Kampaaniaga samal ajal toimuvad politsei- ja piirivalveameti liiklustalgud.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: