Riik võtab äriühingutelt 157,3 miljonit eurot dividende ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsus kinnitas neljapäevasel kabinetinõupidamisel riigi äriühingutelt tänavu riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 157,3 miljonit eurot.

Kokku laekub dividende 12 riigi äriühingult. Dividendide kogusumma kasvab võrreldes aasta varasemaga üle 21 miljoni euro, teatas rahandusministeerium.

Eelmisel aastal laekus riigieelarvesse riigi vähemalt otsustusõigusega äriühingutelt dividende summas 136,2 miljonit eurot.

Enim - 105 miljonit eurot - maksab dividende Tallinna Sadam, mis läheb peatselt börsile. Eleringi dividendisumma on 20 miljonit ja Eesti Energial 15,8 miljonit eurot.

Järgnevad Eesti Loto (8 miljonit eurot), Lennuliiklusteeninduse AS (3,7 miljonit eurot), Eesti Teed (2,7 miljonit) ja Eesti Loots (1 miljon eurot).

Dividende maksavad ka Eesti Post, Vireen, Teede Tehnokeskus, Kredex Krediidikindlustus ja Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS.

Riigil on tegutsevaid äriühinguid 31, millest 29-s on riik ainuomanik või otsustusõigusega. Äriühinguid on kuue ministeeriumi valitsemisalas.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: