Eesti Energia teeb ilmselt pakkumise Nelja Energia ostuks ({{commentsTotal}})

Eesti Energia on huvitatud Eesti suurima tuuleenergia tootja Nelja Energia ostust, kuid ametlikult ettevõte seda ei kinnita.

Peamisi Euroopa ettevõtete ühinemis- ja ülevõtmistehinguid kajastav Mergermarket kirjutas hiljuti usaldusväärsetele allikatele tuginedes, et Nelja Energia müügiprotsess hakkab jõudma faasi, kus ettevõtte ostust huvitatud investorid peavad pärast esmase huvi ülesnäitamist esitama nüüd 20. aprilliks siduvad pakkumised, et välja selgitada õiglane tehinguhind, vahendas Postimees.

Ühtlasi märkis Briti agentuur, et vähemalt kahe allika kinnitusel on Nelja Energia ostust huvitatud ka Eesti riiklik energiafirma Eesti Energia, kes on seadnud eesmärgiks suurendada taastuvatest allikatest toodetava elektri osakaalu 2021. aastaks 40 protsendile.

Lehte konsulteerinud allikate sõnul on siduspakkumiste esitamise tähtaeg reedel ning Eesti Energia juhatuse liikmed on suhelnud viimastel nädalatel aktiivselt poliitikutega, et plaanile nende toetus saada.

Eesti Energia juhatus on saanud taastuvenergia kasvuplaani elluviimiseks mandaadi kaasata kapitali börsi kaudu.

"Hetkel meil ei ole midagi kommenteerida sellega seoses. Eesti Energia võlakirjad on noteeritud Londoni börsil ning kindlasti teavitame vastavalt börsireeglitele, kui on millestki teavitada," öeldi Eesti Energiast ERR-ile.

Kommenteerimisest keeldus veel mitu allikat, mis viitab pakkumise tegemise suurele tõenäosusele.

Nelja Energia suuromanik on Norra kapitalil põhinev investeerimisettevõte Vardar, mis teatas aasta alguses, et müüb kogu oma aktsiapaki ehk ligi 80 protsenti Nelja Energiast.

Investeerimispankurist Redgate Capitali partner Aare Tammemäe ütles Postimehele, et kui Eesti Energia ostaks kohaliku turu suurima tuuletootja Nelja Energia, oleks tegu mitmeski mõttes erakordse ja nutika tehinguga.

"Kui me vaatame välja käidud võimalikku tehingu summat, mis jääb umbes 400-500 miljoni kanti, siis mälu järgi öeldes oleks tegu vähemalt Eesti viimase 10 aasta suurima ülevõtmistehinguga," rääkis Tammemäe.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Postimees/ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: