Video: mupo tutvustas liiklust takistavate sõidukite äravedamiseks soetatud autot ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna munitsipaalpolitsei tutvustas neljapäeval oma uut ametivärvides masinat, mis hakkab ära vedama liiklust takistavaid sõidukeid.

Autojuht Roman Hobotov kinnitas "Ringvaatele", et sõidukit ei kasutata iga valesti parkinud auto äravedamiseks, vaid pigem on see ostetud inimeste aitamiseks.

"Näiteks kui keegi pargib garaaži või värava kinni või auto tekitab lihtsalt ohtliku olukorra liikluses. Selleks see auto ostetigi," rääkis ta ja lisas, et kui valesti parkinud auto omanik saabub ise sõiduki juurde, siis tema autot ära ei viida, vaid vormistatakse kohapeal trahv.

Mupo välijuhtimise peainspektor Vjatšeslav Botškarjov selgitas, et Tallinnas on palju kohti, kus soetatud masinat vaja kasutada. Ta tõi näite, et neljapäeval sai mupo väljakutse paika, kus sõiduauto ei saanud hoovist välja. Samuti oli ühes kohas auto pargitud nii, et ühistransport ei saanud sellest mööda ning inimesed pidid ootama 40 minutit enne, kui autojuht saabus.

Neljapäev oli mupo uuel masinal esimene tööpäev ning veel sellega ühtki sõidukit teisaldatud pole. Ka Botškarjov kinnitas, et masinat kasutatakse ainult äärmisel juhul.

"Kui on reaalne oht kaasliiklejatele või kui oluliselt takistatakse liiklust. Ikka enne seda üritame omaniku välja otsida ja paluda tal ümber parkida. /.../ Viivitamatult, kui mupo otsustas auto teisaldada, teavitatakse sellest politseid. Auto viiakse tasulisse parklasse Rävala pst 5. Trahv kuni 40 eurot tuleb juurde," rääkis Botškarjov.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: